Reklama [góra]Straszył od ponad 25 lat, jaka będzie przyszłość niedoszłego szpitala w Chojnie? [foto] [video]


Obiekt przy ulicy Ogrodowej w Chojnie straszył od ponad 25 lat. Miał tu powstać szpital, jego 
budowę rozpoczęto jeszcze w okresie PRL. Po zmianie ustroju pracę wstrzymano. na początku lat 90` rozważano dokończenie budowy i uruchomieniu tu ośrodka  psychiatrycznego dla osób niepełnosprawnych umysłowo, jednak przeciwni takiemu rozwiązaniu byli mieszkańcy. Budynek wraz z gruntem znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, gmina zabiegała o jego przekazanie przez kilka lat, tak też się stało w 1999 roku.

Kolejne władze Chojny nie miały jednak pomysłu na zagospodarowanie obiektu. W 2009 roku pojawiła się oferta z poznańskiej firmy HCP, chciano tu urządzić przychodnię oraz gabinety specjalistyczne i rehabilitacyjne a nawet dom starców. Kilkumiesięczne negocjację zakończyły się fiaskiem.

W 2012 roku pojawił się kolejny chętny na przejęcie nieruchomości, spółka EDO chciała tu urządzić
ośrodek opieki dla osób starszych, przychodnię a nawet basen z rehabilitacją.

Radnym została zaprezentowana wizualizacja, w kolejnych miesiącach pojawiły się jednak pewne kontrowersję, spółka snuła plany inwestycyjne na miliony złotych a jej kapitał zakładowy nie przekraczał 5 tysięcy złotych, okazało się również, że EDO chce wydzierżawić od gminy obiekt i zaciągnąć na niego kredyt hipoteczny.

W kolejnych latach gmina próbowała zbyć nieruchomość w ramach przetargu. Chętny znalazł się dopiero w styczniu 2017 roku. Obiekt został sprzedany za kwotę 1 mln 111 tys. złotych. Nabywcą jest biznesmen z Gryfina, podpisanie umowy planowane jest pod koniec lutego.

O nieruchomości pisaliśmy na początku tygodnia w artykule Niedoszły szpital w Chojnie sprzedany.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.