Przedstawiciele chojeńskiego gimnazjum odwiedzili Grenlandię i Francję [foto]


Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie już drugi rok realizuje projekt Akcji 2 Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ . 

Projekt nosi tytuł „Natura jest nasza siłą” , uczestniczą w nim trzy szkoły: College Andre Malraux w Granville (Francja), Muusap Atuarfia w Saattut (Grenlandia) oraz Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie (Polska). W październiku ubiegłego roku przedstawiciele szkół partnerskich odwiedzili nasze miasto a w dniach 27 -31 marca delegacje uczniów wraz z nauczycielami chojeńskiego gimnazjum uczestniczyły w rewizycie na Grenlandii i we Francji.

Do Francji pojechało siedemnastu przedstawicieli naszej szkoły. Na miejscu uczniowie brali udział w zajęciach lekcyjnych, odwiedzili jedną z najsłynniejszych stadnin koni we Francji w mieście Sain-Lo, obserwowali wielki przypływ w Saint Martin, stworzyli międzynarodowe broszury na temat swoich miast i szkół , spotkali się z władzami miasta w miejskim ratuszu oraz próbowali francuskiej kuchni podczas wieczorku szkolnego. W drodze powrotnej odwiedzili Paryż.

Grenlandię odwiedziło czworo przedstawicieli naszej szkoły. Podróż była wieloetapowa i bardzo ekscytująca, szczególnie lot helikopterem a przepiękny zimowy krajobraz sprawiał, że droga minęła bardzo szybko. Na miejscu uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, grali w piłkę nożną na śniegu, łowili ryby po czym przygotowywali je do spożycia, podczas spacerów podziwiali ogromne lodowce i górę „ Twarz śpiącego mężczyzny”, jeździli psim zaprzęgiem, kładami i skuterami śnieżnymi , odwiedzili oczyszczalnię wody oraz obserwowali prace w przetwórni ryb Royal Greenland, próbowali regionalnych potraw z dorsza, halibuta, wieloryba, narwala, foki i renifera.

Podróże i spotkania jakie mają miejsce podczas trwania tego projektu owocują poszerzeniem widomości na temat krajów partnerskich, nawiązywaniem nowych i trwałych znajomości, uczą pracy zespołowej, są dobrą motywacja do nauki języków obcych.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza