Ks. Jan Zalewski: "Kościół jest po to aby się modlić" [foto] [video]


Po raz pierwszy od 500 lat w jednym z największych kościołów w Polsce odbywać się będzie regularne duszpasterstwo katolickie. 

W sobotę, trzeciego czerwca odbędzie się Przegląd Pieśni Maryjnych. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest pani Barbara Andrzejczyk z Centrum Kultury w Chojnie.  Miejsce imprezy to kościół Mariacki w Chojnie. Poczęstunek dla chórów przygotowują Koła Gospodyń Wiejskich

- Pierwotna wersja miała być 27 maja w Kościele Świętej Trójcy - mówi nam dyrektor Centrum Kultury, Barbara AndrzejczykKsiądz chce ożywić Kościół Mariacki [...] Nasza propozycja zorganizowania przeglądu spotkała się z akceptacja księdza Jana Zalewskiego i jego decyzją aby zrobić to w Kościele Mariackim. Z księdzem nam się bardzo dobrze współpracuje, ma pomysły i mu zależy na rozwoju parafii

Następnego dnia, w jednej z największych świątyń w Polsce odbędzie się msza święta. Uroczystości duszpasterskie odprawiane będą w każdą niedziele o godzinie 12.00. 

- Kościół jest po to aby się modlić - mówi proboszcz parafii ks. Jan Zalewski. - Z powodu temperatury, msze odbywać sie beda do 17 września - mówi nam wikary parafii pw. Świetej Trójcy ks. Wojciech Koladyński.

W roku 1843, drugiego lipca doszło do katastrofy budowlanej. Zawalił się wówczas narożnik południowo-zachodni średniowiecznej wieży. Inwestycje odbudowy zrealizowano w latach 1855-1861. Po 84 latach, doszło do pożaru wywołanego przez podpalenie.

Odbudowę świątyni rozporządzono w trzech etapach. Ostatnim z nich jest wnętrze kościoła.Prześlij komentarz

Nowsza Starsza