Srebrna Kaczka trafiła do naszej redakcji - konkurs "Dziennikarz Roku 2016" [foto] [video]


Twórca i redaktor portalu chojna24.pl Paweł Sławiński otrzymał wyróżnienie w konkursie "Dziennikarz Roku 2016" organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz szczeciński oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.


Uroczysta gala 26. edycji dziennikarskiego konkursu podczas której poznaliśmy laureatów odbyła się 12 maja w studiu Telewizji Polskiej Oddział w Szczecinie, transmisję na żywo można było oglądać na antenie TVP 3 Szczecin.

- (...) Dziękuje przede wszystkim mojemu zespołowi, traktuję tę nagrodę jako wyróżnienie dla zespołu, dzięki nim stworzyliśmy, myślę, że tak twierdzą również nasi widzowie i czytelnicy, dobre medium - powiedział podczas gali Paweł Sławiński.

Jak podkreślił Marek Rudnicki - wyróżnienie w kategorii "Dziennikarz Roku" przyznano po raz pierwszy w historii nagrody. To również pierwsze wyróżnienie przyznane dla dziennikarza portalu internetowego. Do tej pory nagrody trafiały do osób związanych z telewizją, radiem lub gazetami.

Tytuł Dziennikarza Roku otrzymał prezenter i dziennikarz TVP Szczecin Dariusz Baranik. Nagrodę im. Bogdana Czubasiewicza dostał Marek Klasa z Kuriera Szczecińskiego. Nagroda Dziennikarzy trafiła do dziennikarza, autora tekstów piosenek i pisarza Rafała Podrazy. Super Kaczkę za całokształt pracy twórczej otrzymał Włodzimierz Piątek związany niegdyś z Gazetą Wyborczą.

W kategorii Debiut Roku 2016 wśród nominowanych znalazła się dwójka naszych dziennikarzy - Przemysław Kaweński i Dorota Nowak, jury jednak nie przyznało nagrody w tej kategorii - wszyscy nominowani są zwycięzcami - skomentowała tę decyzję Anna Kolmer ze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. 

Nagroda dziennikarska jest przyznawana od 1991 roku. Wyróżnienie naszego redakcyjnego kolegi to nie jedyny chojeński akcent w historii konkursu. W 2002 roku w kategorii "Publicysta Roku" wyróżnienie otrzymał Robert Ryss z Gazety Chojeńskiej.

Fot. Andrzej Szczepaniak
Laureaci konkursu "Dziennikarz Roku 2016" - Fot. Andrzej Szczepaniak
Fot. Andrzej Szczepaniak
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza