Sukces gimnazjalistek w koszykówce

W czwartek 18 maja nasze koszykarki wzięły udział w kolejnym etapie rozgrywek Wojewódzkiej Gimnazjady Sportowej. To był już bardzo wysoki szczebel - Półfinał Mistrzostw Województwa.

Do tego etapu awansują właściwie już tylko zespoły, które trenują koszykówkę i grają w lidze. W tym roku, oprócz naszego gimnazjum, do walki o finał stanęły jeszcze trzy drużyny: Gimnazjum nr 22 Szczecin, Gimnazjum Drawsko Pomorskie i Gimnazjum nr 3 ze Stargardu. Dwie pierwsze to zeszłoroczne medalistki Mistrzostw Województwa (Szczecin - srebrne medalistki, a Drawsko Pomorskie brązowe medalistki).

Zawody rozegrane zostały systemem pucharowym. W pierwszym meczu nasze dziewczęta zmierzyły się z koszykarkami z Drawska Pomorskiego. Niestety nasz brak ogrania w lidze i turniejach był już od pierwszych minut meczu bardzo widoczny. Mimo ambitnej gry dziewczęta nie dały rady profesjonalistkom z Drawska Pomorskiego. Przegrana 17:54 wyeliminowała nas z walki o finał. W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się z koszykarkami ze Stargardu. Początek doskonały pierwsza kwarta wygrana 14:6.

W drugiej troszkę chaosu w grze i rywalki odrobiły straty. W trzeciej i czwartej kwarcie było już dużo lepiej. Więcej dokładności, spokoju i dziewczyny zaczęły znów grać swoją „radosną” koszykówkę. Wygrana 31:26. To zwycięstwo dało naszej drużynie piąte miejsce w województwie - Gratulacje!

To już kolejny rok kiedy jesteśmy w pierwszej piątce w rozgrywkach Wojewódzkiej Gimnazjady w Koszykówce Dziewcząt.

Skład reprezentacji, którą przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski stoją od lewej: Alicja Miler IIE, Oliwia Kowalska (18 pkt) II B, Marta Dąbrowska II , Laura Wiśniewska (4 pkt) III C, Aleksandra Misterska (10 pkt) III C, Alicja Misterska III C, siedzą od lewej: Julia Gorzkiewicz II B, Honorata Lis (4 pkt) II B, Nikola Ochocka (12 pkt) IIF, Pola Cebulska IIA.