Reklama [góra]


Zdobyła dwa ważne złote medale, teraz czeka ją wakacyjna przerwaW sobotę, 27 maja w Pleszewie koło Poznania pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się międzynarodowe zawody karate olimpijskiego według przepisów WKF – Central Poland Open. Młoda gryfinianka stanęła na pierwszym stopniu podium.


W zawodach wzięło udział 401 zawodników z 56 klubów z 10 krajów w tym z Czech, Litwy, Ukrainy, Rumunii, Turcji, Algierii, Indii, Nigerii, a nawet Nepalu. W zawodach uczestniczyła mieszkanka Gryfina, uczennica klasy piątej SP nr 1 w Gryfinie - Julia Mojsak. 

Młoda gryfinianka startując w konkurencji kumite (walka) w kategorii wiekowej U12 zdobyła złoty medal nie tracąc nawet punktu, pokonując w swojej konkurencji między innymi: Kingę Majcherczyk z Bushi-do Bydgoszcz, Tatianę Różańską z KK Dojo Toruń, Tatianę Kępską z Hitotsu Ostrzeszów. To kolejny udany występ Julii, która tydzień temu tj. 20 maja 2017r rywalizowała w ogólnopolskich zawodach karate olimpijskiego Grand Prix Sopotu - Randori Cup. 

Tam także gryfinianka stanęła na najwyższym stopniu podium tym razem w konkurencji kata, gdzie pokonała kolejno: Abramowicz Oliwię z Randori Sopot, Martynę Klamrowską z klubu Shotokan Wejherowo, Ninę Kotlicką z Randori Sopot i Darię Wilk z Kamikaze Szczecin. 

Zwycięstwa w obu konkurencjach świadczą o dużej wszechstronności młodej gryfinianki, gdyż wielu zawodników w tym wieku startuje jedynie w jednej wybranej konkurencji. To ostatnie zawody Julii przed przerwą wakacyjną, kolejne zawody we wrześniu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.