Ks. Wojciech Koladyński żegna się z parafianami


Ksiądz Wojciech Koladyński do parafii św. Trójcy w Chojnie trafił 3 lata temu. Wtedy nikomu nieznany nowy wikariusz stał się bardzo szybko popularnym "człowiekiem w sutannie". Każdy zwracał uwagę na młodego kapłana, który najczęściej przechadzał się po mieście z dużymi słuchawkami na uszach. 

Ksiądz Wojciech szybko znalazł kontakt szczególnie z młodymi ludźmi, uczył religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, gdzie również bardzo aktywnie działał z uczniami, między innymi przy różnych występach artystycznych.

Ukończył szkołę średnią II LO w Nowogardzie, pochodzi z parafii MB Fatimskiej w Nowogardzie. Do parafii Św. Trójcy w Chojnie trafił 3 lata temu. 20 sierpnia o godzinie 18.00 odprawi ostatnią mszę świętą w kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie.

Od 2,5 roku ks. Wojciech Koladyński prowadzi swojego bloga ksiedza.pl, stał się członkiem stowarzyszenia Pro Patri Chojna. w seminarium również był tekściarzem zespołu Clerboyz. Jest ponadto współautorem tekstów między innymi do piosenki "Oto ja" oraz "Znasz mnie" Justyny Sawickiej.


W 2017 roku odebrał statuetkę "Osobowości Roku 2016"

Jego nową wspólnotą wiernych będzie parafia pw. Świętego Ottona w Szczecinie. Zastąpi go natomiast ks. Paweł Michniewicz, który odbywał parafii św. Trójcy w Chojnie praktyki. Uczęszczał do Szkół Salezjańskich. Ukończył również studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest 27 letnim księdzem, który święcenia kapłańskie przyjął 20 lutego 2016 roku.

Czym jest dla ks. takie wejście w parafię w Chojnie. Tym bardziej, że mamy tutaj jeden z największych kościołów w Polsce, który "ożył"?

Dla mnie powrót do parafii w której wcześniej odbywałem praktyki będzie emocjonującym doświadczeniem. Ponieważ mogę znać tą parafię z perspektywy praktyk ale teraz zacznę ją odkrywać zupełnie z innej strony i większej odpowiedzialności. Bardzo się cieszę z powrotu do Chojny ale mówiąc szczerze to trochę się też stresuję tym "nowym światem" na który wpłynę z końcem sierpnia.
A względem kościoła który "ożył"(naprawdę spodobało mi się to określenie)


Patrząc na zachód Europy gdzie jest wiele kościołów które są przerabiane, zamykane i kontrastując to z rzeczywistością również Chojeńską gdzie otwieramy kościół który wcześniej traktowany był tylko w wymierze zabytku a który tak mocno przesycony Jest historią i pamięcią ludzi Czuję głęboką radość a jednocześnie takie działanie Daj mi nadzieję w patrzeniu w przyszłość Kościoła i nie tylko. -
mówi nam ks. Paweł Michniewicz 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza