Przeprasza Cię drogo - list od czytelnika


Stan dróg, szczególnie lokalnych, pozostawia często wiele do życzenia. Wynika to między innymi z faktu, że to samorządy są obarczane setkami kilometrów dróg bez żadnego większego wsparcia finansowego na ich remont.

To nie jest jednak wytłumaczenie, dziurawe drogi powodują frustrację wśród kierowców, tym bardziej, jeżeli w fatalnym stanie jest trasa którą dana osoba codziennie pokonuje w drodze do pracy i domu. Ma to bardzo duży wpływ na awaryjność pojazdu.

Poniżej publikujemy list jaki do naszej redakcji przesłał nasz czytelnik, Pan Tomasz.

Podejrzewam, że wielu czytelników słyszało tajemnicze słowa pas drogowy. Można oczywiście podać definicję tego „zjawiska” ale ogólnie rzecz biorąc to kawałek ziemi, który jest rozdzielony drogą.W kwestii własności oczywistym wydaje się, że należy on do właściciela/zarządcy rzeczonej drogi. Chociaż niekoniecznie da się to zaobserwować gołym okiem. Niech nie zmyli was księżycowy krajobraz tzw. pobocza. Niestety nie można go eksplorować czy brać w posiadanie. Okazuje się, że wtedy stwarzacie zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego a nawet możecie spowodować katastrofę w ruch lądowym.Jednak właściciel/zarządca tego pasa, zdawałoby sie ziemi niczyjej, nie jest w stanie sprowadzić na was i wasze auta, żadnego nieszczęścia. „Jego” dziurawa droga, pobocze czy inny pas drogowy nigdy by mu tego nie zrobiły. A jeżeli nawet, to jest to tylko i wyłącznie nasz wina, bo naszym uporczywym jeżdżeniem prowokujemy materię nieożywioną i dziurawą do nerwowej reakcji.

Przepraszam cię drogo z Przyjezierza przez Mirowo do Godkowa Osiedle
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza