Tyle zapłacisz za ubezpieczenie domu w budowie w 2017 roku


Postawienie domu w Polsce to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Cena zależy od lokalizacji działki, na której ma powstać nowy budynek mieszkalny, od wykorzystanych materiałów i kilku innych czynników. Bez względu na wartość takiej nieruchomości warto zdecydować się na jeszcze jeden wydatek, jaką jest ubezpieczenie domu w budowie.

Polisa dla domu w budowie będzie przydatna pod względem finansowym – aby wcześniej sporządzony kosztorys nie przekroczył ustalonej granicy, a inwestor nie zbankrutował. Większe wydatki byłyby możliwe w przypadku:
 • pożaru,
 • zalania,
 • huraganu,
 • uderzenia pojazdu,
 • wybuchu i innych zdarzeń losowych.
Dzięki ubezpieczeniu przyszły lokator zyskuje pewność, że w razie szkody czy kradzieży odzyska świadczenie pieniężne, które pokryje wartość strat. Aby jednak prawidłowo dobrać polisę, należy sporządzić tzw. profil klienta. Można to zrobić w prosty sposób wybierając ubezpieczenie domu w budowie z www.ubezpieczeniemieszkania.pl.


Jak obliczyć wysokość składki?

Porównywarka ubezpieczeń pozwoli z jednej strony znaleźć kilka podobnych polis oraz zakupić interesujący produkt w trybie online. Wystarczy posiadanie karty płatniczej, ale najpierw należy wypełnić krótki formularz, który będzie zarazem wspomnianym profilem klienta.

Aby obliczyć wysokość rocznej składki w ubezpieczeniu domu w budowie, należy podać kilka danych, w tym wartość nieruchomości, powierzchnię użytkową, rok rozpoczęcia budowy, tytuł prawny oraz dane właściciela polisy. Wystarczy tylko płeć i wiek.

Najtańsza i najdroższa polisa w 2017 roku

Dla domu w budowie nie trzeba podawać szczegółowych informacji, które będą kluczowe w przypadku chęci ubezpieczenia domu czy mieszkania. Chodzi tu m.in. o kondygnację, piwnicę, zabezpieczenia własne (zamek z atestem, alarm, monitoring) czy ochronę mienia ruchomego na wypadek zniszczenia oraz kradzieży.

Przykładowy profil klienta pozwoli obliczyć wysokość składki dla tych samych parametrów, natomiast cena będzie różniła się w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeń, które również można przeanalizować na stronie porównywarki www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ubezpieczalnia/pzu.

Profil klienta dla polisy domu w budowie 2017:
 • przedmiot ubezpieczenia: DOM W BUDOWIE
 • powierzchnia użytkowa: 110 m²
 • rozpoczęcie budowy: 2016
 • wartość inwestycji: 300 000 zł
 • kod pocztowy (lokalizacja): 54-400
 • właściciel polisy: MĘŻCZYZNA, 45 LAT
 • tytuł prawny: AKT WŁASNOŚCI
Porównywarka ubezpieczeń pozwoli wygenerować aż do 5 ofert, które będą się różniły jedynie pod kątem wysokości składki i nazwy Towarzystwa. A jak ceny składek wyglądają w praktyce? Poniższe zestawienie rozpoczyna się od oferty najdroższej:

588 zł – kosztuje roczne ubezpieczenie domu w budowie w TU InterRisk z opcją OC w życiu prywatnym na sumę ubezpieczenia 50 000 zł. Oferta odstępna w ramach produktu InterRisk Bezpieczny Dom.

504 zł – zapłacą klienci TU Aviva za produkt W domu. Zakres ochrony obejmuje kradzież stałych elementów na sumę ubezpieczenia 10 000 zł.

430 zł – tyle trzeba wydać na ochronę z TU Proama w ramach polisy Dom. Właściciel polisy dysponuje rozszerzeniem w postaci OC w życiu prywatnym na sumę 50 000 zł.

406 zł – to wydatek na ubezpieczenie w TU GothaerCztery kąty. Ubezpieczony otrzymuje także pakiet OC w życiu prywatnym i kradzież stałych elementów (sumy na 50 000 zł i 10 000 zł).

149 zł – najtańsza polisa według zamieszczonego wyżej profilu klienta jest dostępna w ofercie TU Link4 i produkcie Dom z OC w życiu prywatnym na sumę 50 000 zł.


Warto pamiętać, że szkody, które wynikną z tytułu kradzieży dotyczą nieruchomości w stanie surowym zamkniętym. Nie mogą to być pozostawione na terenie budowy ruchomości, poza narzędziami czy materiałami budowlanymi. Szczegóły wybranej polisy można znaleźć w dokumencie Ogólne Warunki Ubezpieczenia, który znajduje się na stronie towarzystwa.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza