Dofinansowanie na Stadion Miejski w Gryfinie przyznane


We wtorek 29 sierpnia dotarła z Warszawy z Ministerstwa Sportu i Turystyki świetna wiadomość. Ministerstwo przeznaczyło środki finansowe w wysokości 1 500 000 zł na modernizację Stadionu Miejskiego w Gryfinie. 

Wsparcie otrzymano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej.

W ramach przebudowy powstanie obiekt, który będzie łączył potrzeby lekkoatletów i piłkarzy nożnych. Wstępny projekt zakłada rozpoczęcie prac na wiosnę 2018 roku, a zakończenie jesienią 2020 r. 

W ramach projektu zostanie wykonana syntetyczna bieżnia okólna (8 torów na prostej i 6 torów na łuku), urządzenia lekkoatletyczne (skocznie w dal, wzwyż, tyczka, rzutnie do oszczepu, dysku, młota i kuli), przebudowa boiska piłkarskiego, budowa odwodnienia bieżni i boiska, widownia na 700 miejsc siedzących z czego część środkowa na ok. 300 miejsc będzie zadaszona. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Oczywiście koszt planowanych prac znacznie przekracza kwotę dofinansowania przez Ministerstwo, więc ich zakres będzie określony przez możliwości finansowe Gminy Gryfino i może zostać zredukowany bądź rozszerzony. 

Miejmy nadzieję, że znajdą się dodatkowe możliwości (poza budżetu Gminy) na współfinansowanie tej inwestycji, ale nie da się ukryć, że w nadchodzących latach czekają nas spore wydatki.
---
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza