II Międzynarodowy plener malarski w Swobnicy [foto]Niezwykłe i barwne osobowości goszczą od 12 do 20 sierpnia w gminie Banie na terenie byłego nowicjatu w Swobnicy. Trzynastu artystów z odległych zakątków Polski, a także z Litwy i Ukrainy utrwala na płótnach piękno Ziemi Bańskiej, a efekt swojej pracy przedstawili w sobotę 19 sierpnia podczas wernisażu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Baniach, który uroczyście otworzyła Wójt Gminy Banie Teresa Sadowska.


Od lewej: Janusz Sakowicz Szczecin, wójt Bań Teresa Sadowska, Vidas Dregva z Wilna na Litwie, Dorota Dobak-Hadrzyńska, Dominika Hadrzyńska Chojna, Vladimir Bałtrakov z Lwowa na Ukrainie, Andrzej Hamera Poznań, Danuta Gaweł Krzeszów nad Sanem, Magdalena Scierzyńska Grodzisk Wlkp, Stanisław Pełka Wałbrzych, Grażyna Dudek Szczecin, Elżbieta Iwko Piaseczno, Izabela Grabarczyk Banie, Paweł Galiński Tczew, Jadwiga Godzik Kraków. ks. Jacek Grochowski

Cały tydzień można obserwować na zamku w Swobnicy, przy kościele w Górnowie oraz w innych plenerach rozstawione sztalugi malarzy, którzy przyjęli zaproszenie komisarza pleneru, Elżbiety Iwko z Piaseczna. Już po raz drugi władze gminy stworzyły przyjazną atmosferę i warunki profesjonalnym twórcom, uczestniczącym w plenerze „Piękno Ziemi Bańskiej”, promując w ten piękny sposób niepowtarzalne krajobrazy oraz zainteresowania artystyczne także swoich mieszkańców.

Elżbieta Iwko, Stanisław Pełka, Paweł Galiński

Izabela Grabarczyk

Vidas Dregva z Wilna

Włodzimierz Batrakow z Lwowa
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza