Kibice narysują Garfielda, kolejny mural powstaje w Cedyni [foto]


Kolejny mural powstanie na Sójczym Wzgórzu przy wjeździe do Cedyni, tym razem będzie to komiksowy kot Garfield. Za malowanie graffiti odpowiada cedyński fanclub Pogoni. Projekt został dofinansowany ze środków programu "Społecznik" realizowanego przez Urząd Marszałkowski. 

Rysunek powstaje przy placu zabaw. Nieformalna grupa kibiców złożyła wniosek o dofinansowanie projektu "Bo murale są super – Garfield dla dzieci".

- Celem projektu jest pokazanie, że przez dobrą zabawę połączoną z dbaniem o estetykę miejsca w którym spędza się czas można zawrzeć wiele ciekawych znajomości. Wyciągnięcie dzieci i młodzieży z domu i nakłonienie ich do aktywności na świeżym powietrzu ma na celu pokazanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego. Obecnie młodzi ludzie czas wolny wolą spędzać przed komputerem. Możliwe jest zakorzenienie sztuki w uczestnikach, którzy wcześniej jej nie doceniali. Efektem będzie pozytywne rozładowanie energii oraz upowszechnienie sztuki wśród dzieci i młodzieży. W ramach projektu zakłada się odnowienie elewacji na jednym z garaży. Pozwoli to na umilenie dzieciom czasu, a mieszkańców, turystów i gości nie będzie straszyć nieestetyczny widok przy placu zabaw - czytamy w uzasadnieniu projektu. 

Kibice zapraszają do wspólnego malowania, zakończenie akcji przewiduje się na 18 sierpnia o godzinie 18:00.

fot. Wojciech Stańczyk

fot. Wojciech Stańczyk

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza