Reklama [góra]"Olej" zaprasza na koncert i premierę teledysku! [foto] [video]


Zespół Olej zaprasza na koncert, który odbędzie się w najbliższy piątek (25.08) w restauracji Ratuszowa w Chojnie. Początek koncertuje zaplanowano na godzinę 20.30. Jedną z niespodzianek będzie premiera najnowszego teledysku kapeli.

- W imieniu własnym i zespołu OLEJ zapraszam na nasz koncert, który odbędzie się 25 sierpnia (piątek) o godz. 20.30 w Chojnie, w Restauracji "Ratuszowa" (podziemia zabytkowego Ratusza, wstęp wolny). - mówi Sławomir Błęcki, wokalista zespołu - Koncert będzie także okazją do przypomnienia paru starszych i premiery naszego najnowszego klipu pt. 'Da da da".

Dominik Sienkiewicz oraz Matusz Jakubiszyn to ludzie odpowiedzialni za stworzenie klipu. Na ekranach zobaczymy Alise Prokopenko oraz Karola Masłowskiego. Nie zabraknie również muzyków z zespołu.

- Koncert będzie częścią tegorocznych chojeńskich Dni Integracji i Ekumenizmu, zaś pierwszy, piątkowy wieczór tej ważnej imprezy i klimatyczne piwnice starego, chojeńskiego Ratusza, być może pozwolą uczestnikom na integrację w luźniejszej atmosferze - dodaje Błęcki.


O zespole:
OLEJ - uczestnik kilku edycji Przystanku Woodstock, laureat Złotego Bączka 98, nagrody w plebiscycie publiczności tego festiwalu.
Podczas kultowego „pierwszego” Przystanku w Czymanowie w roku 1995, OLEJ wykonał polską wersję coveru „Sometimes” zespołu JAMES. Na kilka lat stała się ona woodstockowym hymnem.
Właśnie tę piosenkę, pośród innych, które powstały pomiędzy rokiem 1993 a 2016, można usłyszeć w czasie koncertów OLEJ-a.
OLEJ to autorski, pozytywny, dynamiczny i swoisty przekaz, który ucierał się w studiach nagraniowych i telewizyjnych Szczecina, Poznania, Łodzi, Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Hamburga, ale też w takich miejscach jak Pyrzyce, Łęknica, Moryń, Chojna i Gryfino.
OLEJ to wielu ludzi zaangażowanych w ten projekt, spore grono pełnokrwistych muzyków, w tym takie postaci jak Krystyna Prońko czy Ewelina Flinta, to koncerty i wspólna muzyczna pasja.
OLEJ to połączenie trzech elementów: tekstu - jednocześnie lirycznego, publicystycznego i przekornego; muzyki o rockowej, folkowej, balladowej i reggae`owej ekspresji oraz nowoczesnego brzmienia i instrumentacji.
OLEJ to próba niemożliwego, połączenia ognia i wody: zespół występował na Przystankach Woodstock Jurka Owsiaka, zaś jedna z piosenek wykonywana w czasie koncertów, nosząca tytuł "Wolność", gościła w pierwszej dziesiątce listy przebojów Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka :-)
Po kilkuletniej przerwie, w staro-nowym poszerzonym składzie, dźwiękami sprzed lat i zupełnie nowymi -
OLEJ opowiada swoją muzyczną opowieść.

OLEJ:
Sławomir Błęcki - wokal, gitara akustyczna, teksty, muzyka, loopy
Damian Rumbuć - bas, logistyka
Grzegorz Kurpiel – perkusja, loopy

Za zdjęcia z planu teledysku odpowiedzialny jest Jakub Stelmach z Foto Studio w Chojnie.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.