Spowodował wypadek w którym zginął motocyklista, grozi mu do 8 lat więzienia [foto] [video]


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w lutym br. na drodze pomiędzy miejscowościami Wełtyń i Gardno.

Prokurator zarzucił oskarżonemu, że w dniu 28 lutego 2017 r. około godziny 6.30, kierując samochodem osobowym marki Renault Kangoo, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i niewłaściwe obserwując przedpole jazdy zachował się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego w ten sposób, że podczas manewru wyprzedzania ciągnika siodłowego z naczepą nie zachował należytej i szczególnej ostrożności i uderzył w prawidłowo jadący z naprzeciwka motorower, w wyniku czego kierujący tym pojazdem na skutek wielonarządowych obrażeń wewnętrznych poniósł śmierć na miejscu.

W toku śledztwa biegły z zakresu ruchu drogowego zaopiniował, że przyczyną wypadku było nieprawidłowe zachowanie podejrzanego, który jadąc samochodem osobowym od strony Gryfina, na prostym odcinku drogi, w warunkach dobrej widoczności, podejmując manewr wyprzedzania ciągnika siodłowego z naczepą, przemieścił się na lewy pas jezdni przed nadjeżdżający z przeciwka jadący prawidłowo, oświetlony motorower doprowadzając do czołowego zderzenia pojazdów.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W toku śledztwa wobec podejrzanego zastosowano wolnościowy środek zapobiegawczy . Za przestępstwo z art. 177§ 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

O wypadku pisaliśmy w artykule Śmiertelny wypadek niedaleko Gryfina, samochód zderzył się ze skuteremfot. archiwum / źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza