W piątek premiera ich najnowszego teledysku - w podziemiach ratusza wystąpi Olej


Szykuje się niezapomniany wieczór dla fanów zespołu Olej. Już w ten piątek 25 sierpnia w restauracja Ratuszowa odbędzie się koncert zespołu, podczas którego premiera będzie miał ich najnowszy teledysk.

- Koncert będzie częścią tegorocznych chojeńskich Dni Integracji i Ekumenizmu, zaś pierwszy, piątkowy wieczór tej ważnej imprezy i klimatyczne piwnice starego, chojeńskiego Ratusza, być może pozwolą uczestnikom na integrację w luźniejszej atmosferze - pisze Sławomir Błęcki, wokalista zespołu.

O zespole:
OLEJ - uczestnik kilku edycji Przystanku Woodstock, laureat Złotego Bączka 98, nagrody w plebiscycie publiczności tego festiwalu.

Podczas kultowego „pierwszego” Przystanku w Czymanowie w roku 1995, OLEJ wykonał polską wersję coveru „Sometimes” zespołu JAMES. Na kilka lat stała się ona woodstockowym hymnem.

Właśnie tę piosenkę, pośród innych, które powstały pomiędzy rokiem 1993 a 2016, można usłyszeć w czasie koncertów OLEJ-a.

OLEJ to autorski, pozytywny, dynamiczny i swoisty przekaz, który ucierał się w studiach nagraniowych i telewizyjnych Szczecina, Poznania, Łodzi, Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Hamburga, ale też w takich miejscach jak Pyrzyce, Łęknica, Moryń, Chojna i Gryfino.

OLEJ to wielu ludzi zaangażowanych w ten projekt, spore grono pełnokrwistych muzyków, w tym takie postaci jak Krystyna Prońko czy Ewelina Flinta, to koncerty i wspólna muzyczna pasja.

OLEJ to połączenie trzech elementów: tekstu - jednocześnie lirycznego, publicystycznego i przekornego; muzyki o rockowej, folkowej, balladowej i reggae`owej ekspresji oraz nowoczesnego brzmienia i instrumentacji.

OLEJ to próba niemożliwego, połączenia ognia i wody: zespół występował na Przystankach Woodstock Jurka Owsiaka, zaś jedna z piosenek wykonywana w czasie koncertów, nosząca tytuł "Wolność", gościła w pierwszej dziesiątce listy przebojów Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka :-)

Po kilkuletniej przerwie, w staro-nowym poszerzonym składzie, dźwiękami sprzed lat i zupełnie nowymi -
OLEJ opowiada swoją muzyczną opowieść.

OLEJ:
Sławomir Błęcki - wokal, gitara akustyczna, teksty, muzyka, loopy
Damian Rumbuć - bas, logistyka
Grzegorz Kurpiel – perkusja, loopy
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza