Wakacje z historią w Gozdowicach [foto] [video]


Przez pierwsze cztery lata spotykali się w Świnoujściu, rok temu odwiedzili Ełk natomiast dzisiaj czas spędzają w Gozdowicach, właśnie tam trwa VI edycja akcji "Wakacje z Historią".

- Mam nadzieję, że uczestnicy są zadowoleni ponieważ Rejon Pamięci Narodowej to nie tylko II wojna światowa - mówi nam dyrektor muzeum w Gozdowicach Michał Dworczyk.

"Wakacje z historią" to zlot miłośników historii, eksploracji, poszukiwań i zabytków połączony z rodzinnym piknikiem w regionie atrakcyjnym turystycznie i historycznie. Szósta edycja imprezy odbędzie się od 4 do 13 sierpnia w Gozdowicach oraz na obszarze Cedyńskiego Parku Krajobrazowego.
Dla miłośników historii takie wyjazdy to nie tylko edukacja, spędzanie mile wspólnego czasu czy również turystyka. To także prowadzenie działalność na rzecz miejscowych zabytków.W Gozdowicach stał pomnik Fryderyka Wielkiego, który został niestety zniszczony. Jeszcze przed wielką akcją miłośników historii miejsce to nie miało pozytywów aby przyciągnąć turystów. Od dzisiaj ma to się zmienić.

- W tej chwili trwają prace aby doprowadzić te miejsce i te resztki ruin pomnika do takiego stanu aby w przyszłości to miejsce było dla zwiedzających, dla wycieczkowiczów, dla turystów ażeby można było wejść i zobaczyć. Jest to kolejne atrakcyjne miejsce w Rejonie Pamięci Narodowej - mówi Andrzej Salwa, burmistrz gminy i miasta Mieszkowice.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza