Zespół Olej zagra w Złotej Rybce


Zespół OLEJ zapraszam na koncert, który odbędzie się 12 sierpnia (sobota) o godzinie 20:30 w Moryniu w klubie-restauracji "Złota Rybka".

OLEJ - uczestnik kilku edycji Przystanku Woodstock, laureat Złotego Bączka 98, nagrody w plebiscycie publiczności tego festiwalu.

Podczas kultowego „pierwszego” Przystanku w Czymanowie w roku 1995, OLEJ wykonał polską wersję coveru „Sometimes” zespołu JAMES. Na kilka lat stała się ona woodstockowym hymnem. Właśnie tę piosenkę, pośród innych, które powstały pomiędzy rokiem 1993 a 2016, można usłyszeć w czasie koncertów OLEJ-a.

OLEJ to autorski, pozytywny, dynamiczny i swoisty przekaz, który ucierał się w studiach nagraniowych i telewizyjnych Szczecina, Poznania, Łodzi, Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Hamburga, ale też w takich miejscach jak Pyrzyce, Łęknica, Moryń, Chojna i Gryfino. OLEJ to wielu ludzi zaangażowanych w ten projekt, spore grono pełnokrwistych muzyków, w tym takie postaci jak Krystyna Prońko czy Ewelina Flinta, to koncerty i wspólna muzyczna pasja. OLEJ to połączenie trzech elementów: tekstu - jednocześnie lirycznego, publicystycznego i przekornego; muzyki o rockowej, folkowej, balladowej i reggae`owej ekspresji oraz nowoczesnego brzmienia i instrumentacji.OLEJ to próba niemożliwego, połączenia ognia i wody: zespół występował na Przystankach Woodstock Jurka Owsiaka, zaś jedna z piosenek wykonywana w czasie koncertów, nosząca tytuł "Wolność", gościła w pierwszej dziesiątce listy przebojów Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka.

Po kilkuletniej przerwie, w staro-nowym poszerzonym składzie, dźwiękami sprzed lat i zupełnie nowymi - OLEJ opowiada swoją muzyczną opowieść.

Sławomir Błęcki - wokal, gitara akustyczna, teksty, muzyka, loopy
Damian Rumbuć - bas, logistyka
Grzegorz Kurpiel – perkusja, loopy
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza