"Integracja drogą do zdrowia", 5-lecie chojeńskich Amazonek [video]


Stowarzyszenie amazonek w Chojnie pn. "Teresa" powstało 3 grudnia 2012 roku. Działać zaczęły znacznie wcześniej, czyli od lipca. Dlatego, dzisiaj przeżywają swoje 5 urodziny.

- 3 grudnia, kiedy robiłyśmy pierwszą wigilię, już nasze stowarzyszenie działało. Dostałyśmy taki prezent na mikołaja, byłyśmy zarejestrowane sądownie, dostałyśmy KRS, Nip i resztę formalności - mówi nam założycielka Teresa Szajnowska.

Z początkiem założenia, do grupy należało ok. 15 osób. Po tak długim działaniu, stowarzyszenie znacznie się powiększy i dziś, liczy ono 40 członków. Osoby należące do amazonek zmagają się w życiu nie tylko z rakiem.  


- Zyskałam bardzo dużo przyjaciół, bardzo dużo znajomych i już teraz wiem, że nie jestem sama - mówią nam członkinie stowarzyszenia. 

Kobiety ze stowarzyszenia nie tylko spotykają się i integrują, w miarę możliwości również wspólnie biorą udział w turnusach rehabilitacyjnych i wspierają się. 

- Rak piersi to choroba, która dla wielu kobiet jest wyrokiem. Dlatego stowarzyszenie "Teresa" ma za zadanie wspierać i motywować do walki z chorobą i pomagać sobie nawzajem - dodaje Teresa Szajnowska.

Co roku w Chojnie organizowany jest Marsz Życia, jego celem jest pokazanie że kobiety wygrywają walkę z chorobą, że można z nią żyć. W wydarzeniu biorą udział zaprzyjaźnione Amazonki z innych miast. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza