Reklama [góra]Niezwykła kolekcja Pana Krzysztofa - chojeński zabytek na... pudełku od zapałek


Niektórzy w młodości kolekcjonowali znaczki pocztowe. Pan Krzysztof Przybysz z okolic Gniezna postanowił zbierać pudełka i etykiety. Ta "zabawa" trwa już od ponad 30 lat. Pośród 2,5 tys rodzai pudełek odnalazł pudełko od zapałek, na którym znajduje się jeden z zabytków Chojny.

Mowa tu o XV wiecznej Bramie Miejskiej a dokładniej Bramie Świecką, wizerunek bramy został wydrukowany na pudełku. Mieszkaniec Gniezna napisał do nas w tej sprawie, jak zaznacz, jest naszym czytelnikiem.

- Około 50 lat temu Chojna ukazała się na pudełku zapałek - pisze do nas Krzysztof Przybysz.  -Zbieram pudełka i etykietki od około 30 lat. Mam wiele pudełek, które coś tam obrazują z różnych miast. No i wiadomo wiele przeróżnej tematyki można tam znaleźć. Około 2,5 tys. rodzai więc jest w czym wybierać - dodaje.

Pudełko pochodzi z lat 60-tych i jest znacznie większe niż dzisiejsze. Mieściło ono 200 zapałek. 

- Nie jesteście przypadkowo wybrani - wielu moich znajomych z facebooka. są Waszymi fanami bo w Waszym rejonie mam rodzinę i nieraz w Chojnie byłem i pewnie nie raz jeszcze będę - dodaje Przybysz.

Hobby pana Krzysztofa nazywa się filumenistyką, Niestety dzisiaj to zanika. Wszystko spowodowane jest tym, że brakuje nowych etykiet zapałczanych. Pośród tak wielkiej kolekcji pana Krzysztofa można znaleźć naprawdę mnóstwo przeróżnych tematów, które przypomną nam nawet nasze dzieciństwo.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.