Salmonella wykryta u uczniów podstawówki


U dwóch uczniów szkoły podstawowej stwierdzono czynnik etiologiczny Salmonelli. W placówce już odbyła się kontrola sanepidu, nie ma powodów do paniki. 

Pałeczki Salmonelli wykryto u dwóch uczniów szóstej klasy, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie.

- Obecnie uczniowie czują się dobrze. Nie jest znane źródło zakażenia. We współpracy z Państwowym Inspektorem Sanitarnym w Gryfinie w toku jest postępowanie wyjaśniające i szukanie pochodzenia źródła choroby - czytamy w komunikacie wydanym przez dyrektor szkoły Edytę Kalarus - Podjęłam decyzję o dezynfekcji całej szkoły w dniach 29.09.2017 (w godzinach popołudniowych) i 30.09.2017. 

Kontrolę w szkole przeprowadzili pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Gryfina.

- Zostały przeprowadzone wywiady epidemiologiczne, przeprowadziliśmy czynności kontrolne, zostały skontrolowane pomieszczenia gdzie są wydawane posiłki, nie stwierdziliśmy żadnych nieprawidłowości. Na badania skierowany został personel oraz osoby z otoczenia uczniów - informuje nas Wioletta Rożko z PSSE w Gryfinie.

Uczniowie są już w domu, czują się dobrze, nie jest znane źródło pochodzenia choroby. Na obecną chwilę w gryfińskim sanepidzie potwierdzają, że nie ma nowych objawów chorobowych.

W najbliższych dniach w szkole wychowawcy klas przeprowadzą działania profilaktyczne mające na celu przypomnienie zasad higieny w przeciwdziałaniu chorobom zakaźnym.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza