Strzelała również wójt, zawody na strzelnicy w Widuchowej


Reaktywowana strzelnica wojskowa w Widuchowej była w niedzielę 17 września miejscem otwartych zawodów strzeleckich zorganizowanych wspólnie przez 1. Szczeciński Klub Strzelecki oraz Bractwo Kurkowe "Gryf" z Gryfina. 

Obecnie strzelnica, z której korzystają członkowie stowarzyszeń strzeleckich i myśliwi została urządzona do strzelania z dystansu 100 m. Dorośli uczestnicy dzisiejszych zawodów strzelali na dystansie 15 m z broni krótkiej TT 7.62x2 TT 7,62x25 (pistolet samopowtarzalny konstrukcji radzieckiej - wzór 1933), a dla dzieci zorganizowano stanowisko strzeleckie z małokalibrowym pistoletem TT. 

Pogoda dopisała, na strzelnicę przybyło wiele zainteresowanych osób z Gryfina i Szczecina, a także mieszkańcy gminy Widuchowa z wójt Anną Kusy - Kłos, która wzięła udział w zawodach strzeleckich. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich gości wystawę broni krótkiej, długiej i myśliwskiej. Można było obejrzeć umundurowanie, amunicję oraz historyczne i wspólczesne egzemplarze broni używane m.in. w polskiej i amerykańskiej armi.

Broń prezentowana na wystawie pochodzi z prywatnych kolekcji członków Klubu strzeleckiego, ale jak zapewniali nas organizatorzy, jest w pełni sprawna i gotowa do użycia. Dla zwiedzających wystawę i uczestników zawodów strzeleckich zorganizowano ognisko i przygotowano kiełbaski.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza