Szlachetna Paczka - wolontariusze rozpoczęli pracę


Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w 2000 roku w Krakowie. Program opiera się na wolontariuszach i prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby najbardziej potrzebujących ze społeczeństw lokalnych. 

Pracę koordynują lokalni liderzy, w regionie chojeńskim jest nim Natalia Kucharska, która w tym roku po raz pierwszy dołączyła do Szlachetnej Paczki. To jednak nie przeszkodziło jej w przysłowiowym „zakasaniu rękawów” i w ciągu tygodnia zbudowania podstaw zespołu gotowego do pracy. Zaczęło się od rozmowy z koleżanką. Już po chwili we dwie szukały kolejnych kandydatów. Teraz zespół ma już 8 osób, jednak cały czas czeka na zgłoszenia nowych chętnych osób. 

Wolontariusze którzy współpracują razem z Natalią to; Justyna Konończuk , Iwona Przychoćko , Alicja Pasternak , Anna Migdalska, Magdalena Janowska, Adrian Klag , Renata Roman ,Agata Kurantowicz. . Pracy do podzielenia na wszystkich na pewno nie zabraknie. Ale Oni robią to z uśmiechem na twarzy . Działają pełną parą wkrótce zaczynają odwiedzać rodziny. Wszyscy wolontariusze są jak wielka jedna rodzina wiedzą co gdzie i jak mają robić.

Do akcji Szlachetna Paczka przyłączyły się również instytucje: Zespół Szkół w Widuchowej, Gminne Przedszkole w Widuchowej, Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie, Szkoła oraz Przedszkole w Cedyni i Szkoła Podstawowa w Krzywinie.

- Rodzin do odwiedzenia mamy sporo z Gminy Chojna , Gminy Cedynia oraz Gminy Widuchowa mamy nadzieję że wszystko uda się i na koniec Razem usiądziemy i powiemy sobie "Warto było" - mówi Natalia.

Silny, chętny do działania zespół zarażający swoim zaangażowaniem udowadnia, że w grudniu kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt rodzin z Chojny i okolic otrzyma szansę na radosne Święta Bożego Narodzenia i uśmiech spowodowany dobrocią innych.

28 października w Widuchowej odbędzie się festyn ze Szlachetną Paczką, będzie można przynosić dary a organizatorzy już teraz mówią o ciekawych atrakcjach przygotowanych w tym dniu. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza