Wystawa miniaturowych domków w Trzcińsku-Zdroju


23 września 2017 r. w Izbie Pamięci w Trzcińsku-Zdroju zostały uroczyście otwarte wystawy. Pierwsza z nich to wystawa Urszuli Kwietniewskiej-Łacny zatytułowana "Przez dziurkę od klucza".

Miniaturowe domki przygotowane przez autorkę przedstawiają wystrój wnętrz np.: pokój stołowy i kuchnię mieszkania rodziców pani Urszuli, Julianny i Jana Kwietniewskich. Mieszkanie znajdowało się w jednopiętrowej kamienicy przy nieistniejącej już ul. Juliana Marchlewskiego.

Na podstawie starych fotografii oraz tego, co pozostało w mojej pamięci starałam się oddać wygląd tych pomieszczeń oraz wyposażenia ich wnętrza w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Praca była o tyle skomplikowana, że wszystko wykonane jest w dziesięciokrotnym pomniejszeniu –powiedziała Pani Ula.

Druga wystawa zatytułowana „Wakacyjne inspiracje” przedstawia prace wykonane przez uczestników warsztatów sztuki użytkowej.

W trakcie kilkunastu spotkań dzieci, młodzież i dorośli własnoręcznie zdobili metodą decoupage i witrochromii przedmioty, by nadać im nowe życie.

Powstały również rzeźby aniołów i kobiet wykonane techniką utwardzania tekstylnego z zastosowaniem preparatu powertex.

Obie wystawy można oglądać w Izbie Pamięci w Trzcińsku-Zdroju do 7 października 2017r. od wtorku do piątku w godzinach 12- 19, a w soboty 10-15.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza