Zawodnik KM Chojna zdobył Puchar Polski

W Obornikach odbyły się zawody motocrossowe o Puchar Polski. W zawodach startowało dwóch zawodników z Klubu Motorowego Chojna. Startujący w klasie MX 2C Lubomir Sobol pokazał wspaniałą jazdę zajmując w kolejnych biegach 2. i 1. miejsce, ten wynik dał jemu 1. miejsce w zawodach. 

Na zdj. W środku Lubomir Sobol (fot. dost.)
Poza Pucharem Polski Lubomir Sobol otrzymał również nagrodę za najlepszy czas jednego okrążenia podczas całych zawodów. Start w Obornikach potwierdził wysoką formę chojeńskiego zawodnika oraz to, że jest najlepszym zawodnikiem w kraju w swojej klasie. Startując w Mistrzostwach Strefy Polski  Zachodniej, która jest najmocniejszą  strefą, Lubo w 8 rundach tylko raz nie stał na podium z powodu awarii motocykla. Po uporaniu się z kłopotami sprzętowymi  ostatnie trzy rundy  nasz zawodnik kończył na pierwszym miejscu, posiada też najwięcej wygranych wyścigów.  

Kolejny zawodnik Kacper Chrostowski w klasie MX 85 uzyskał  11 i 5 miejsce w wyścigach, co dało 7. miejsce w zawodach, w Mistrzostwach Strefy Kacper zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na zdj. Lubomir Sobol podczas wyścigu (fot. dost.)

Zdobycie Pucharu Polski jest najwyższym wynikiem osiągniętym dotychczas przez zawodnika Klubu Motorowego Chojna. Do zakończenia Mistrzostw Strefy zostały jeszcze dwie rundy w Nowogardzie 24.09 i Gaworzycach 7 i 8.10, trzech zawodników z Chojny ma realne szanse zakończyć Mistrzostwa Strefy z pucharami.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza