Dla kogo w tym roku przypadnie Grand Prix?


Centrum Kultury w Chojnie serdecznie zaprasza na kolejną edycję Przeglądu Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się 8 listopada br. o godz. 12:00 (próby od 11:00) w sali widowiskowej Centrum Kultury. 

Jest to już siódma edycja tego przeglądu. Jak mówi nam dyrektor Centrum Kultury w Chojnie Barbara Andrzejczyk - w okolicy nie ma przeglądu z taką tradycją.

Do zdobycia będzie nagroda Grand Prix oraz nagroda dyrektora CK. Jest o co walczyć a zgłoszeń przybywa coraz więcej. Najmłodsi uczestnicy oraz osoby dorosłe wykonują po jednym, wybranym utworze, reszta po jednej.

Mimo iż jest to już siódma edycja tego wydarzenia, należy przypomnieć, że nie zawsze przyznawano Grand Prix. Zatem, tegoroczne wyróżnienie jest bardzo wyjątkowe.

Kilka lat temu Grand Prix wygrał chór Pielęgniarek i Położonych ze Szczecina [...] Wszyscy dostają statuetkę i dyplom. - dodaje dyrektor CK.

Jurorami zostaną wszyscy instruktorzy wykonawców. Aby było sprawiedliwie, nie mogą oni głosować na swoich podopiecznych.

Pieśni patriotyczne odgrywają ogromną rolę w edukacji, kulturze narodu polskiego. Stąd narodził się pomysł takiego konkursu, by poprzez prezentacje sceniczne ocalić je od zapomnienia i sprawić, by stały się łącznikiem pomiędzy tradycją a teraźniejszością.

Cel główny konkursu to ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych i uczczenie kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości.
Cele szczegółowe, jakie przyświecają konkursowi to:
  • popularyzowanie wśród uczestników pieśni związanych z historią Polski,
  • wzbudzenie zainteresowania uczestników pieśniami patriotycznymi,
  • integracja uczestników konkursu,
Konkurs przeprowadzony zostanie we wszystkich kategoriach wiekowych z podziałem na solistów, zespoły i chóry. Soliści, chóry i zespoły przygotowują do prezentacji 2 utwory o tematyce patriotycznej.

Zgłoszenia na adres ckchojna@gmail.com lub w sekretariacie CK do 6 listopada 2017 r. Informacje pod nr 914022001.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza