Jubileusz 90-lat


Do grona dostojnych seniorów dołączyła pani Tekla Woźniak – mieszkanka Osinowa Dolnego. Pani Tekla do Osinowa przyjechała zaraz po swoim ślubie w wielu 19 lat, w roku 1946. 

Osiedliła się tutaj wraz z mężem i w chwili obecnej jest osobą najdłużej mieszkającą w Osinowie Dolnym.

Wraz z mężem Janem Woźniakiem prowadzili gospodarstwo rolne, zajmowali się sprawami wsi, ponieważ pan Jan był wtedy przez wiele lat sołtysem. Przez lata pożycia małżeńskiego doczekali się siedmiorga dzieci. Na chwilę obecną pani Tekla jest dumną babcią ośmiorga wnucząt oraz czwórki prawnucząt.

Z okazji 90. urodzin dostojną jubilatkę odwiedziła pani burmistrz Gabriela Kotowicz, przynosząc piękny bukiet kwiatów i moc życzeń. W imieniu swoim i mieszkańców gminy Cedynia, pani burmistrz złożyła pani Tekli najserdeczniejsze życzenia - ogromu zdrowia i wytrwałości, a także złożyła podziękowania za trud włożony w budowanie gminy, wychowywanie dzieci i pracę na roli.

Wzruszona jubilatka nie kryła radości i chętnie rozmawiała o dawnych czasach – ze szczegółami opowiadała o czasach II wojny światowej, o pracy na Rugii, czy też o swoich początkach w Osinowie Dolnym.

Ludzie tacy, jak pani Tekla to skarbnice wiedzy. Wystarczy zagaić, a można dowiedzieć się cennych wiadomości i poznać wiele ciekawych historii.

Cedynia .pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza