Nie będzie podwyżek dla wędkarzy Okręgu PZW Szczecin


Zarząd Okręgu w Szczecinie zdecydował o nie podnoszeniu opłat za wędkowanie w 2018 r., dla wędkarzy wędkujących na wodach Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Szczecinie. 
Oznacza to, że wysokość składek członkowskich ( uchwalonych przez ZG w Warszawie)czy składek na ochronę i zagospodarowanie wód PZW w Okręgu Szczecin pozostała na poziomie składek uchwalonych na rok 2017 r.


W przyszłym roku składka członkowska normalna wyniesie 86 zł, zachowana została m.in. 50% ulga dla młodzieży szkolnej i studentów w wieku 16-24 lat, oraz dla mężczyzn od 65 roku życia i kobiet od 60 roku życia. Ponadto na 75% ulgę mogę liczyć m.in. członkowie uczestnicy do lat 16, dla których wysokość składki wynosi obecnie 22 zł.

Bez zmian pozostały również opłaty za wędkowanie na wodach Okręgu szczecińskiego tym samy składka okręgowa ( NIEPEŁNA NIZINNA NORMALNA ) na dwie wędki lub spinning wyniesie, zatem 129 zł, natomiast składka ( NIEPEŁNA NIZINNA ULGOWA ) - 72zł.
Wędkarz, który przez cały rok wędkuje tylko na jednym jeziorze w 2018 r., będzie musiał wnieść opłatę w wysokości 88 zł .

Nie zmieniły sie również opłaty za połów ryb na wodach górskich. Składka podstawowa w 2018 roku wyniesie 146 zł. Z kolei składka ulgowe – 89 zł.

Wędkarze otrzymają też do wyboru możliwość połowów na wodach administrowanych przez PZW na okres od 1 do 14 dni. Taka przyjemność moczenia kija na wodach nizinnych kosztować będzie od 20 zł za 1 dzień do 66 zł za 14 dni. Nie ulegną zmianie również składki okresowe wnoszone przez wędkarzy niezrzeszonych łowiących na wodach nizinnych i górskich.

Nie zmienią się również opłaty egzaminacyjne na kartę wędkarską.

Szczegółowych informacji dotyczących, wysokości składek członkowskich czy wysokości opłat za możliwość wędkowania na wodach PZW Okręgu Szczecin można uzyskać w punktach dystrybucji znaków PZW bądź pod adresem: http://pzwszczecin.com/oplaty/oplaty-roczne/


Sekretarz Zarządu Okręgu
PZW w Szczecinie Paweł Bucyk
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza