Powstała Szkółka Wędkarska "Rurzyca" w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Chojnie

Wędkowanie to dobry pomysł na aktywny wypoczynek na łonie natury. Szkółka Wędkarska "Rurzyca" przy Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Mieszka I w Chojnie rozpoczęła swoją działalność w bieżącym roku szkolnym 2017/18. 

Została założona przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Szczecinie, dokładniej Koło Wędkarskie PZW nr 7 "Rurzyca" w Chojnie. Szkółka jest otwarta dla innych uczniów naszego miasta. Dużo uczniów naszej szkoły interesuje się wędkarstwem. W miniony weekend uczniowie spędzili sobotnie popołudnie nad Jeziorem Kaliskim w Chojnie. Wędkarstwo to doskonały sposób na dobry odpoczynek. Urokliwe jezioro znajduje się w południowej części obszaru lotniska. Droga do jeziora przebiega przez ciekawe zielone tereny. Nad brzegiem jeziora uczniowie spędzili czas łowiąc ryby i ciesząc się sprzyjającą pogodą.

W czwartek 26 października 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs z wiedzy ekologiczno - wędkarskiej dla uczniów. Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania organizatorów. Około 50 uczniów przystąpiło do konkursu. Piękne nagrody i wyróżnienia otrzymaliśmy od zarządu Koła Wędkarskiego nr 7 "Rurzyca" w Chojnie. Nagrody dla uczestników konkursu wręczył Pan Dyrektor SOSW Edward Piotrowski. Pragniemy podziękować pani Prezes Grażynie Nalborskiej za wspieranie pomysłu zorganizowania Szkółki Wędkarskiej oraz za aktywny udział w naszym konkursie. Opiekunami Szkółki Wędkarskiej są Bernarda Pasek Macyszyn i Andrzej Krywalewicz.Prześlij komentarz

Nowsza Starsza