Punkt Nocnej i Świątecznej Pomocy bez lekarza a pacjenci bez pomocy


Córka Pani Marty źle się poczuła, matka wraz z dzieckiem udały się do Punktu Nocnej i Świątecznej Opieki znajdującym się przy ulicy Polnej w Chojnie (w tym samym budynku znajduje się Pogotowie Ratunkowe), niestety pomocy nie uzyskały ponieważ okazało się, że... nie ma dziś lekarza. 


W piątkowy wieczór (tj. 20 października) 4-letnia dziewczynka przyjechała wraz z mamą z jednej z miejscowości z gminy Cedynia. W punkcie była tylko pielęgniarka, która poinformowała, że lekarza nie ma bo zachorował, zasugerowała aby jechać do szpitala w Dębnie oddalonego o ponad 44 kilometry.

Pacjenci z południa powiatu gryfińskiego przez całą noc nie będą mieli zapewnionej prawidłowej opieki zdrowotnej. Lekarz  miał prawo zachorować ale Szpital w Dębnie, który prowadzi punkt, powinien wysłać kogoś w zastępstwie. 

Wysłaliśmy już w tej sprawie zapytanie do Narodowego Funduszu Zdrowia i Szpitala Powiatowego w Dębnie.

Od 1 października Punkt Nocnej i Świątecznej Pomocy w Chojnie obsługuje Szpital Powiatowy w Dębnie. O świadczenie usług w tym miejscu zabiegał również Szpital w Gryfinie, który jest znacznie bliższy pacjentom z naszego regionu, szczeciński oddział NFZ zdecydował jednak inaczej. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza