Strażacy usuwają skutki orkanu Xavier - stoi pociąg, wiatr zerwał dach [foto] [video]


Tysiące ludzi bez prądu, powalone drzewa na drogach oraz zerwane dachy. Tak w skrócie można opisać skutki dzisiejszego orkanu. 

Przez nasz region przeszedł orkan Xavier. Powoli sytuacja pogodowa się uspokaja a do wielu mieszkań wraca prąd. Strażacy mają zaś pełne ręce roboty aby usunąć skutki jakie przyniósł ten żywioł. Bez wytchnienia pracują również pracownicy energetyki.


Pociąg relacji Szczecin Główny - Kostrzyn, przejeżdżający przez Chojnę musiał się zatrzymać. Powodem jest powalone drzewo w okolicach miejscowości Krzywin Gryfiński, które uszkodziło sieć trakcyjną. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 23.00. Pasażerowie w chwili obecnej nie mogą opuszczać pociągu i czekają na pomoc.


W miejscowości Piasek, w jednym z budynków wiatr zerwał dach. Na miejsce zadysponowano jednostkę straży pożarnej oraz podnośnik, który pomaga podnieść konstrukcję oraz zabezpieczyć miejsce.

Chyba najczęstszym problemem z jakim strażacy muszą się zmagać są powalone drzewa. Wiele dróg jest jeszcze zablokowanych. Strażacy maja pełne ręce roboty.

O huraganie pisaliśmy również w artykule: Huragan pustoszy region, poszukiwania na jeziorze


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza