Chcę schudnąć, ale jak?


W dzisiejszych czasach modne stało się bycie fit. Ten trend z pewnością ma swoje zalety, zwłaszcza, że 2,1 mld ludzi na świecie ma nadwagę, jak wynika z raportu czasopisma „The Lancet”. Często osoby otyłe chciałyby zadbać o siebie i zrzucić zbędne kilogramy, ale nie wiedzą jak to zrobić. Brak im świadomości własnego ciała i zaplecza teoretycznego. Szukają więc rozwiązania na własną rękę, bez wiedzy opartej na rzetelnych źródłach. Często kończą na głodówkach, nie zdając sobie sprawy, że niszczą tym swój organizm.

Jak zacząć walkę z nadwagą?

Pierwszym podstawowym krokiem jest zmiana nawyków żywieniowych.
  • Zamiast 3 dużych posiłków dziennie, jedź 5 mniejszych. Nie zapominaj o śniadaniu, które jest bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Metabolizm spowalnia w nocy, pierwszy posiłek napędza spalanie tłuszczu.
  • Jedź mniej, ale częściej. Kiedy twój żołądek trawi, spala również tkankę tłuszczową. Nie oznacza to jednak, że możesz jeść cokolwiek, najlepiej spożywaj posiłki bogate w białko i błonnik.
  • Nie najadaj się przed snem. W przeciwnym razie w nocy mogą pojawić się skurcze żołądka lub gazy, twój organizm zamiast na odpoczynku będzie skupiony na trawieniu.
  • Unikaj podjadania. Taki nawyk negatywnie wpływa na odchudzanie, dostarczane pożywienie to jedynie dodatkowe kalorie, które odkładają się w organizmie.
  • Wybieraj mało przetworzone produkty, o niższej zawartości konserwantów.
  • Zwracaj uwagę na sosy i dressingi do sałatek. Same w sobie sałatki są mało kaloryczne, ale przygotowane na bazie śmietany sosy mogą podwoić wartość kalorii każdego posiłku.
  • Zamień produkty o dużej zawartości kalorii na mniej kaloryczne odpowiedniki, zrezygnuj ze słodyczy, które nie posiadają wartości odżywczych, dostarczają jedynie puste węglowodany.
Aktywność fizyczna!

Nieodłącznym elementem przy walce z nadwagą są ćwiczenia fizyczne. Chociaż w 70% na wygląd naszego ciała wpływa odżywianie, a jedynie w 30% aktywność fizyczna, to z tkanki tłuszczowej nie wyrzeźbimy mięsni. Zbędnego tłuszczu należy się pozbyć! Warto znaleźć dla siebie aktywność, która będzie sprawiała przyjemność, wtedy pojawi się większa motywacja do coraz bardziej intensywnego treningu. Jedni uwielbiają biegać inni jeździć na rowerze. Znajdź dla siebie coś, co będzie przywoływało pozytywne skojarzenia, stanie się twoją pasją, a nie obowiązkiem, wtedy zaczniesz osiągać lepsze efekty.
Warto korzystać z odżywek

Kiedy już zmienisz swoje nawyki żywieniowe, a aktywność fizyczna będzie dla ciebie nieodłącznym elementem w życiu, warto sięgnąć po odżywki, które wspomagają procesy gubienia tkanki tłuszczowej. Takie preparaty pomagają w uzyskaniu lepszych rezultatów i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Podczas odchudzania idealnym rozwiązaniem będą tzw. spalacze tłuszczu dostępne na musclepower.pl/pol_m_Dieta-i-odchudzanie_Spalacze-tluszczu-169.html, które dzięki specjalnej formule przyspieszają spalanie tłuszczu.

Teraz już wiesz jak zacząć walczyć o wymarzoną sylwetkę. Pamiętaj, że tylko ciężka praca przyniesie oczekiwane rezultaty, dla osiągnięcia pożądanego efektu musisz połączyć odpowiednie odżywianie z treningiem fizycznym.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza