Jakie ogrodzenia są najlepsze?


Kiedy budujemy dom, musimy również pomyśleć o odpowiednim ogrodzeniu. Ze względu na koszty, najlepiej wybrać takie ogrodzenia, które dobrze się prezentują i nie wymagają zbyt skomplikowanej konserwacji. Ogrodzenie stawiamy praktycznie raz, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem.


Jakie ogrodzenia wybrać – z przęseł, paneli, czy może mury?

W sprzedaży znajdziesz szeroki wybór różnych typów ogrodzeń. Do najchętniej wybieranych można zaliczyć płoty, które są wykonane z przęseł metalowych, bądź drewnianych. Takie ogrodzenia wymagają podmurówki, które wykonuje się najczęściej z cegły lub wylewa się ją z betonu. Musisz pamiętać o tym, że pełne mury nie prezentują się zbyt efektownie, dlatego najlepiej łączyć je z lżejszymi częściami i materiałami.


Ogrodzenia drewniane – płoty

Drewniane płoty wykonuje się z:
- gotowych przęseł,
- paneli lamelowych,
- bali,
- desek,
- sztachet.

Drewniane, gotowe przęsła cieszą się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, jeśli są dostępne w wielu wzorach. Warto jednak pamiętać o tym, że ogrodzenia te pełnią bardziej funkcję ozdobną, niż zabezpieczającą przed intruzami. Dzięki nim uda ci się natomiast wydzielić strefę wypoczynkową w ogrodzie.

Najczęściej wybiera się efektowne przęsła ażurowe, chociaż w sprzedaży są też dostępne konstrukcje pełne. Takie ogrodzenia dobrze się prezentują tak w mieście, jak i na wsi. Tańszym kosztem możesz samemu zbić przęsła z bali, ewentualnie z desek, jednak takie rozwiązanie bardziej sprawdzi się na wiejską działkę.

Ogrodzenia metalowe

Ogrodzenia metalowe mają wszechstronne zastosowanie. Sprawiają, że ogrodzony teren staje się bardziej reprezentacyjny. Najczęściej wybiera się przęsła:

- ze stalowych prętów,
- z rur,
- z kształtowników.

Takie ogrodzenia mają najczęściej bardzo nowoczesny charakter. Jeśli interesuje cię niedrogi płot, wybierz ten z siatki. Zamów go w sprawdzonym serwisie: ogroland.pl/, który oferuje szeroki wybór ogrodzeń z siatki.

Możesz też kupić siatkę w rolce, którą rozepniesz na słupkach. Panele z siatki również mogą być ciekawym sposobem na ażurowe i niezbyt kosztowne ogrodzenie. Zaletą takich paneli jest to, że siatkę można otrzymać w wielu różnych kolorach. Dzięki temu uda ci się lepiej dopasować ogrodzenie do otoczenia.

Jeśli poszukujesz estetycznego ogrodzenia, które będzie jednocześnie stabilne, warto wziąć pod uwagę właśnie panele z siatki. Szczególnie te, które są wykonane z cienkich, ocynkowanych prętów. Panele te są dostępne w wersji płaskiej lub z wyprofilowanymi prętami.

Najdroższym rozwiązaniem są ogrodzenia metalowe wykonane na zamówienie. Takie ogrodzenia wyróżniają się oryginalną estetyką – jeśli chcesz ponieść mniejsze koszty, weź pod uwagę tańsze, żeliwne odlewy.

Ogrodzenia w postaci gabionów

Gabiony, czyli specjalne kosze zamiast tradycyjnego ogrodzenia, cieszą się coraz większą popularnością. Surowy charakter, a zarazem oryginalny wygląd sprawiają, że jest to rozwiązanie, jakie warto wziąć pod uwagę. Kosze są niezwykle stabilne, a do tego można je wypełnić różnymi materiałami, z których najpopularniejszym jest pospolity kamień.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza