Pożar w szkole, ewakuowano ponad 300 osób [foto] [video]


Do pożaru w warsztacie konserwatora w Zespole Szkół w Moryniu doszło dzisiejszego poranka (tj 21.11.2017 r.). Do akcji zadysponowano OSP Moryń, OSP Witnica oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a cała akcja była zaplanowanymi ćwiczeniami. 

Warsztat konserwatora zlokalizowany jest na 2 piętrze budynku. Wewnątrz znajdował się pracownik szkoły, któremu silne zadymienie odcięło drogę ewakuacji i wzywał pomocy przez okno. Do czasu przybycia straży pożarnej pracownicy szkoły ewakuowali większość ludzi z budynku.

Po przyjeździe ratowników przy pomocy podnośnika ewakuowano pracownika z zadymionego pomieszczenia oraz ugaszono pożar. W między czasie Dyrektor ZSP poinformował kierującego działaniem ratowniczym, że po przeliczeniu osób brakuje jednego ucznia. KDR zarządził natychmiastowe przeszukanie wszystkich pomieszczeń celem odnalezienia zaginionej osoby. Po około 5 min w toalecie zlokalizowanej na 1 piętrze budynku, ratownicy odnaleźli chłopca, którego następnie ewakuowano w miejsce bezpieczne i udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po ewakuacji wszystkich osób, zlokalizowaniu pożaru i jego ugaszeniu, strażacy przy pomocy wentylatora osiowego oddymili wszystkie pomieszczenia.


nasza redakcja przyglądała się takim ćwiczeniom w zeszłym roku

Ze szkoły ewakuowano 286 uczniów, 23 nauczycieli oraz 3 pracowników obsługi. W wyniku pożaru 2 osobom udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i zabezpieczono do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

Całe zdarzenie to ćwiczenia. Po ich zakończeniu omówiono wnioski stwierdzone podczas działań oraz utrudnienia powstałe w prowadzeniu akcji.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza