Przyśpiesza program "Mieszkanie Plus", nowe mieszkania mają powstać również w Chojnie


W Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyło się uroczyste podpisanie porozumień pomiędzy gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości. W województwie zachodniopomorskim ma powstać ponad 1100 mieszkań z programu "Mieszkanie Plus". 

Włodarze zachodniopomorskich samorządów wskazali w listach działki pod budownictwo mieszkaniowe, na których mogą ruszyć budowy na zasadach określonych w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

W Chojnie może powstać ok 36 mieszkań, a w Myśliborzu 50. Na liście samorządów z zachodniopomorskiego gdzie mają powstać nowe mieszkania jest 21 gmin. 

- Sprawdzaliśmy zainteresowanie gmin i jako pierwsze województwo w Polsce podpisujemy tak wiele listów jednego dnia. To dobry sygnał dla tych samorządów, które jeszcze się wahają i analizują ofertę współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Mieszkańcy gmin oczekują na inwestycje z programu Mieszkanie Plus – mówił wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

Krajowy Zasób Nieruchomości w imieniu Skarbu Państwa gospodaruje nieruchomościami Skarbu Państwa, które mając mieszkaniowy potencjał inwestycyjny zostały przekazane do zasobu. Krajowy Zasób Nieruchomości realizuje obowiązek prowadzenia przez władze publiczne polityki sprzyjającej zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych. KZN kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju, ma zwiększać dostępność mieszkań i kształtować stabilne ramy finansowania budownictwa mieszkaniowego.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza