Stacja Statoil 1-2- 3 w Chojnie zmienia nazwę na Circle K Express [komunikat] [foto]


Od kilku miesięcy trwa w całej Polsce rebranding stacji Statoil, a od kilku dni zmienia się również stacja 1-2- 3 na Circle K Express w Chojnie. To część ogólnopolskiego procesu zmiany marki. W ten sposób stacja w Chojnie stanie się częścią międzynarodowej sieci Circle K obecnej w ponad 20 krajach na całym świecie. 

- Zmiana nazwy to bardzo ważny moment w historii naszej firmy, który chcemy świętować wspólnie z naszymi klientami. Polska dołącza właśnie do grona ponad 20 krajów w Europie i na całym świecie, w których marka Circle K funkcjonuje z dużym powodzeniem już od wielu lat. Możemy zapewnić, że pod nową marką oferta produktowa naszych stacji zachowa swoją dotychczasową jakość, do której polscy kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić
- mówi Mirosław Caputa, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Circle K Polska.


W Europie marka Circle K widnieje już na stacjach paliw w Norwegii, Szwecji i w Danii. Prace związane z rebrandingiem prowadzone są nadal w sieci stacji paliw na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami, czy dostawcami firmy, a na stacjach będzie nadal pracował ten sam zespół pracowników.
Właściciel Circle K Polska, czyli Grupa Alimentation Couche-Tard, jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego. Po zakupie Statoil Fuel & Retail w 2012 r. Grupa otrzymała prawo używania nazwy Statoil jedynie przez określony czas. Niedługo później, w 2015 r., Couche-Tard podjęła decyzję, że Circle K, jako największa i najmocniejsza marka w portfelu Grupy, stanie się globalną marką detaliczną sieci obecnej w ponad 20 krajach.


Zmiana nazwy bez wpływu na dotychczasową ofertę produktową Zmiana marki nie będzie miała żadnego wpływu na ofertę produktową sieci. Na stacjach Circle K nadal będą oferowane tej samej wysokiej jakości paliwa miles ® i milesPLUS ® oraz najwyższej jakości kawy pod marką Simply Great Coffee, a także hot dogi pod marką Prawdziwe hot dogi prosto z grilla. Bez zmian pozostaną także zasady funkcjonowania programu lojalnościowego Statoil Extra, który obecnie nosi nazwę Circle K Extra Club.

Przewidziane rabaty podczas wielkiego otwarcia na stacji Circle K Express przy ul. Kościuszki 19:
  • 3 gr/l rabatu na wszystkie paliwa w dniu wielkiego otwarcia
  • 5 gr/l rabatu na wszystkie paliwa dla wszystkich, którzy w ciągu 16 dni powrócą na stację


O firmie:


Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r.: Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć 352 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe. Kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(Couche-Tard) jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska firma posiada na świecie około 12 500 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100 000 pracowników. Akcje Alimentation Couche - Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE).


Czytaj również:
Stacja paliw Statoil znika z Chojny
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza