Tęczowe piosenki z Morynia do Chodzieży


Pod koniec października wokalistki z MOK w Moryniu wzięły udział w eliminacjach do 18 Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki” Jana Wojdaka.

Eliminacje odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży, a w komisji oceniali: redaktor muzyczny Polskiego Radia Kielce - Małgorzata Janiszewska oraz dyrektor artystyczny krakowskiego festiwalu (znany nam jako lider zespołu Wawele) - Jan Wojdak. 

Wokaliści zmagali się z obowiązkowym repertuarem festiwalowym wykonując po dwie piosenki skomponowanych przez Jana Wojdaka. Uczestnicy przyjechali z trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. Wielu uczestników ma na koncie wielokrotne zwycięstwa w prestiżowych festiwalach. Podczas eliminacji towarzyszyła przyjazna atmosfera, a na koniec lider zespołu Wawele zaśpiewał z publicznością przebój „Zaczarowany fortepian”.

Miejski Ośrodek Kultury reprezentowały: Hania Wołodźko, Agata Kwiecień, Marta Kwiecień oraz duet Słoneczko (A. Kwiecień i H. Wołodźko). Jan Wojdak pochwalił pracę dziewczyn i przekazał cenne uwagi.Naszym uczestniczkom z Morynia gratulujemy dobrych występów i życzymy wytrwania w doskonaleniu warsztatu wokalnego.

instr. muz. Ewa Kwiecień
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza