To były wspaniałe trzy lata - program Erasmus+ dobiega końca [foto] [video]


Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie bierze udział w programie Erasmus+ 2015-2018. Projekt "Natura jest naszą siłą" powoli dobiega końca.W Polsce odbyło się ostatnie spotkanie z zaprzyjaźnionymi szkołami a naszych uczniów czekają już ostanie wyjazdy na Grenlandię oraz do Francji.

W czwartek, 16 listopada, na auli szkolnej odbyło się ostatnie spotkanie zaprzyjaźnionych szkół. Był to wspaniały moment, w którym uczestniczyli nie tylko uczniowie z projektu ale również rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

- Dziękuję młodzieży, bo to ona jest przyszłością Europy, która dzisiaj jest bardzo trudno i skomplikowana - mówił burmistrz miasta i gminy Chojna Adam Federowicz. - Jestem przekonany, że te trzy lata pozostawią pozytywny ślad i również pozostaną przyjaźnie między wami. - dodaje.


Goście z Grenlandii oraz Francji otrzymali od szkoły specjalne statuetki pamiątkowe. Głównym koordynatorem tego zdarzenia w Chojnie była nauczycielka Edyta Warda. 

W projekcie Erasmus+ "Natura jest naszą siłą", na przestrzeni trzech lat, brało udział 45 chojeńskich uczniów. Odwiedzili oni, tak jak wcześniej było wspomniane, Grenlandię - miasto Saattut, oraz Francję - miasto Granville. 

Do Chojny, również na przestrzeni trzech lat, z Grenlandii przybyło 6 uczniów a wraz z nimi 5 nauczycieli. Większymi liczbami może pochwalić się Francja, ponieważ stamtąd odwiedziło nas 39 uczniów i 10 nauczycieli.


Nad planem projektu pracowali nauczyciele ze szkół: College Andre Malraux w Granville (Francja), Muusap Atuarfia w Saattut - Uummannaq (Grenlandia) oraz Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie (Polska).

Nasza redakcja towarzyszyła temu projektowi. Zapraszamy zatem do zapoznania się, z wcześniejszymi przygodami osób uczestniczących w projekcie. 

Dzień Edukacji Narodowej i Erasmus+ w gimnazjum im Janusza Korczaka w Chojnie
Przedstawiciele chojeńskiego gimnazjum odwiedzili Grenlandię i FrancjęProgram Erasmus+, w Chojnie, rozpoczął się z dniem 1 września. Jest on finansowany z funduszy Unii Europejskich w ramach współpracy na rzecz innowacji i dobrych praktyk. Został on zaplanowany na lata 2015-2018. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza