Alarm bombowy w Schwedt, centrum handlowe zostało ponownie otwarte dla klientów [foto] [video]

Po godz. 13 do centrum handlowego Oder Center w Schwedt weszła specjalna grupa policyjnych pirotechników. Chwilę później zakończyły się działania policji, obiekt jest ponownie otwarty dla klientów.

fot. Stefan Csevi
Do ewakuacji popularnego centrum handlowego tuż przy granicy z Polską doszło w sobotę przed godz. 9. Byliśmy pierwszy medium po obu stronach Odry, które poinformowało o sytuacji. Jak udało nam się dowidzieć, podejrzany pakunek znajdował się w sklepie Real.


Ewakuacja przebiegła spokojnie, wszyscy zostali wyprowadzenie na parking przed budynek, następnie wszystkim kazano przejść w okolice głównego wejścia w pobliżu lodowiska. Policjanci przez kilka godzin nie wpuszczali nikogo do środka.

Przed godz. 14 zakończyły się działania służb i centrum handlowe zostało ponownie otwarte dla klientów. Okazało się, że cała akcja była fałszywym alarmem, w paczce, która wzbudziła zainteresowanie, znajdowały się elektroniczne urządzenia nie mające nic wspólnego z ładunkiem wybuchowym.Zobacz zdjęcia w artykule Ewakuacja w Oder Center w Schwedt, znaleziono podejrzany pakunek
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza