Jak wykonać choinkę pierniki lukrowane i efektowną drewnianą tacę - warsztaty polsko-niemieckie w Chojnie [foto]


W SOSW w Chojnie odbyły się w ramach projektu "Sprytne ręce są sprawniejsze" warsztaty polsko-niemieckie. Celem spotkania było zacieśnianie więzi i współpracy pomiędzy Lebensschule Uckermark z Prenzlau i Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Chojnie. 

W ramach warsztatów uczniowie rozwijali umiejętności językowe w zakresie swobodnego komunikowania się, dzielili się wiedza techniczną, rozwijali umiejętności pracy w zespołach. W trakcie spotkania uczestnicy pracowali w parach polsko-niemieckich i wykonywali prace w trzech technikach: kulinarnej-piekli pierniczki, obróbce drewna-wykonywali tacę , tworzyw sztucznych-wykonywali choinki. 

W trakcie spotkania odbył się również konkurs z wiedzy technicznej. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki a zwycięzcy konkursu dodatkowo dyplomy i nagrody. Spotkanie zakończyło się wystawą prac i wspólnym posiłkiem. Wszystko przebiegało w miłej , przyjaznej i serdecznej atmosferze. Pomysłodawca i koordynatorem projektu była Izabela Czajkowska.

Te zajęcia techniczne pt.”Sprytne ręce są sprawniejsze” odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków PNWM.


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza