Po donosie wojewoda sprawdza działalność radnego

Po donosie przesłanym do wojewody zachodniopomorskiego, do Rady Powiatu w Gryfinie trafiło pismo dotyczące zbadania zgodnego z prawem wykonywania mandatu radnego Pawła Sławińskiego. 

Sławiński to radny, który został wybrany w okręgu obejmujących gminy Chojna, Trzcińsko Zdrój i Cedynia. To prawdopodobnie najmłodszy radny w historii powiatu gryfińskiego, gdy otrzymał mandat miał 24 lata. Jest również twórcą portalu chojna24.pl. Wojewoda zwrócił się o udzielnie odpowiedzi czy radny prowadzi działalność gospodarczą lub jest pełnomocnikiem takiej działalności i czy jest ona wykonywana na mieniu powiatu.

Na zdj. Paweł Sławiński podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w listopadzie (fot. P. Kaweński)
Sprawą zajmowały się wszystkie komisje Rady Powiatu, w ich posiedzeniu uczestniczył również sam zainteresowany. Sporządzono opinie prawne, które nie wskazują na naruszenie prawa.

- Od początku kadencji mam do czynienia z paszkwilami na mój temat albo donosami do różnych instytucji. Nie wykorzystuje mienia powiatu, w tym roku zostałem pełnomocnikiem firmy, która jak się okazało w 2017 roku zrealizowała dla powiatu jedno zlecenie, to publikacja życzeń wielkanocnych za kwotę 200 złotych netto, takie życzenia powiat publikował we wszystkich gazetach i portalach - mówi Paweł Sławiński.

Wyjaśnienia radnego, opinie prawne, stanowiska rady i wszystkie dokumenty zostały przesłane do Urzędu Wojewódzkiego wraz z końcem listopada. O tym jak zakończy się sprawa zdecyduje wojewoda zachodniopomorski, który może nawet wygasić mandat radnego.

W obecnej kadencji radni dwukrotnie zajmowali się podobnymi przypadkami, w maju Rada Powiatu zajmowała się sprawą Tomasza Siergieja, a wcześniej radnego Arkadiusza Łysika gdy wątpliwości dotyczyły łączenia funkcji radnego i ławnika.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza