Strażacy w święta, tylko w wigilię sześć interwencji


Tylko w wigilię straż pożarna na terenie powiatu gryfińskiego interweniowała do sześciu zdarzeń, na szczęście we wszystkich przypadkach nie było osób poszkodowanych. 

W Radziszewie strażacy zabezpieczali i neutralizowali plamę oleju na drodze, w Żelewie potrzebna była pomoc dla karetki pogotowia ratunkowego, która ugrzęzła z pacjentem i nie mogła wyjechać. W Żelisławcu doszło do pożaru baraku, w działaniach uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej, w Dębinie spłonęła szopa a w Chojnie strażacy wyjeżdżali do palącego się drzewa. Do wszystkich zdarzeń doszło w niedzielę 24 grudnia.

Plaga pożarów kominów wciąż trwa

W niedzielę około południa jednostka OSP Chojna interweniowała do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Naroście. Dzień wcześniej ta sama jednostka prowadziła działania w Łaziszczach, gdzie doszło do zadymienia w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zadymienie powstało, ponieważ jeden z mieszkańców nie dostosował się do zakazu palenia w piecu wystawionego przez kominiarza ( komin nieszczelny). Na miejsce zdarzenia przybył również patrol Policji. Działania strażaków polegały przewietrzeniu mieszkania i dokonaniu pomiarów detektorem wielogazowym.


O tym jak ustrzec się przed pożarem w przewodzie kominowym informowaliśmy w artykule Plaga pożarów kominów! Jak zadbać o bezpieczeństwo w sezonie grzewczym.

Raport z działań straży pożarnej na terenie powiatu gryfińskiego z ubiegłego tygodnia można znaleźć w kronice strażackiej
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza