Trwa akcja "Bezpieczny Weekend", policja życzy wesołych i bezpiecznych świąt


Trwają policyjne działania w ramach akcji Bezpieczny Weekend 2017". Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drogach i nie tylko. 

- Apelujemy do kierowców i pieszych o rozwagę na drodze, dbamy o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego i mieszkańców którzy w ostatniej chwili którzy dokonują jeszcze świątecznych zakupów - mówi nam asp. szt. Grzegorz Klimek - policja życzy Państwu zdrowych, wesołych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia. 

Na początku weekendu funkcjonariusze KPP Gryfino wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej
przeprowadzili na ulicach Gryfina działania profilaktyczne mające przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań propagujących bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, którzy w sposób szczególny są narażeni na niebezpieczeństwo. Na miejsce działań wytypowano obszary najbardziej narażone na występowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze zachęcali pieszych uczestników ruchu drogowego do zwiększenia własnego bezpieczeństwa propagując noszenie na odzieży elementów odblaskowych, dzięki którym stają się bardziej widoczni dla kierujących pojazdami.

- Nosząc elementy odblaskowe, szczególnie po zmroku, nawet w terenie zabudowanym jesteśmy bardziej widoczni a tym samym bezpieczniejsi. pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych - dodaje Klimek. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza