Wigilia Kola Sybiraków w Chojnie [foto]


W piątek 15 grudnia w Chojnie dla miejscowego Koła Terenowego Sybiraków odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w restauracji Piastowska.

Na uroczystość zaproszono koło historyczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie wraz z opiekunem Wiesławą Koladyńską, dyrektora w/w szkoły oraz osoby, które współpracują z Kołem Terenowym Sybiraków, m.in. państwa Rzeczyckich, Zbigniewa Kitlasa, burmistrza Trzcińska-Zdroju oraz Andrzeja Salwę  - burmistrza Mieszkowic.

W planie uroczystości było odsłuchanie hymnu Sybiraków, wręczenie odznaczeń Sybirakom przez burmistrz Cedyni Gabrielę Kotowicz oraz  Starostę Powiatu Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego. Był to również czas na wręczenie nagród uczniom, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie na temat filmu "Zesłanie" oraz historii o Sybirze. Nie zabrakło również części z wręczeniem podziękowań.

Później nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów SP2. Podzielenie się opłatkiem, wspólna wigilijna kolacja i zdjęcie grupowe.Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na naszym profilu na facebooku.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza