Ze studenckiego radia do największej zachodniopomorskiej rozgłośni


Zapamiętali ją z warsztatów dziennikarskich, które prowadzone były w Radiu Szczecin. Podczas ostatniej rozmowy z naszym dziennikarzem myślała o planach zmiany studia jednak nie zdawała sobie sprawy, że to tak szybko nastąpi.

Radio stało się dla mnie drugą pasją - mówiła nam Hanna Komorzycka kilka miesięcy temu. Dzisiaj jest dumną dziennikarką Radia Szczecin. W chwili obecnej pracuje w dziale informacji czyli tzw. "news room'ie". Jest reporterem, biega z mikrofonem po mieście, robi relacje, montuje dźwięk, pisze artykuły na stronę i szuka tematów. Tak w skrócie można opisać dzisiejszą pracę absolwentki chojeńskiego gimnazjum.

Wszystko jednak rozpoczęło się od pracy w Akademickim Radiu Pomorze. Jak sama twierdzi, gdyby nie to, nie trafiłaby dzisiaj do największej rozgłośni radiowej w województwie zachodniopomorskim. 

- Pod koniec mojej działalności w ARP zaczęliśmy współpracę z Radiem Szczecin. Byłam tam raz na warsztatach i z tych warsztatów mnie zapamiętali. Maciek Ussarz, prezes ARP, poszedł do prezesa Radia Szczecin poinformować go o rozpadzie ARP i że ze współpracy w tym roku nici. [...] Prezes zapytał Maćka o mnie, czy nie chciałabym w radiu pracować. Maciek zadzwonił do mnie i kazał mi się umówić z prezesem na rozmowę. No więc się umówiłam. Poszłam na spotkanie i okazało się, że prezes słyszał o mnie dobre rzeczy i zapytał kiedy mogę zaczynać - mówi nam Hania.

Pochodząca z Krzymowa, młoda dziennikarka przyznaje, że podczas ostatnich rozmów z nami, miała nadzieję, że uda się jej przenieść do Radia Szczecin jednakże nie spodziewała się, że nastąpi to tak szybko. W chwili obecnej pracuje w dziale informacji.

Dopiero zaczynam pracę w profesjonalnym radiu. To zupełnie inna sprawa niż ARP. Bardzo dużo się uczę i podobno mam potencjał - komentuje.

Czy jesteś zadowolona?

No jasne, że jestem zadowolona! Tak jak mówiłam ostatnio- jeżeli uda mi się związać swoją przyszłość zawodową z radiem to będzie pięknie! Co prawda jestem na samiutkim kariery, ale mam duże ambicje i dużo się uczę. Muszę być cierpliwa, to już wiem na pewno.

Pracę w Radiu Szczecin rozpoczęła z początkiem listopada.

fot. facebook
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza