Czas na drugi etap remontu ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie


Rusza dalsza przebudowa ulicy Słonecznejw Starym Czarnowie. Tym razem będzie to blisko 600-metrowy odcinek w okolicach cmentarza. To kontynuacja działań zapowiedzianych
jeszcze w 2017 roku przy okazji modernizacji części drogi w pobliżu kościoła i placu zabaw. Władze gminy właśnie podpisały umowę z wykonawcą inwestycji.

Ulica Słoneczna w Starym Czarnowie ma długość 1,3 km. Jej remont władze gminy zaplanowały w dwóch etapach. Pierwszy odbył się w 2017 roku, drugi przewidziano w 2018 roku.

 W roku ubiegłym przebudowaliśmy 700-metrowy odcinek ulicy Słonecznej.Jak obiecałam mieszkańcom, w tym roku modernizacji poddany zostanie pozostały fragment drogi, jednej z ważniejszych ulic Starego Czarnowa, przy której oprócz domów mieści się kościół, plac zabaw i cmentarz - mówi wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.
Na drodze pojawi się asfalt. Po jednej jej stronie, na odcinku blisko 400 metrów, powstanie również chodnik. Z kolei przy cmentarzu infrastrukturę wzbogaci parking z blisko 20 miejscami postojowymi, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo na całej ulicy Słonecznej, również na odcinku przebudowanym w roku ubiegłym, wykonane zostaną nowe utwardzone zjazdy do posesji. Nie zabraknie oznakowania, a dla większego bezpieczeństwa ruchu zamontowane będzie lustro.

Roboty budowlane wykona firma Usługi Ogólnobudowlane Bobrowski Sp. z o.o. ze Szczecina. Zakończenie prac zaplanowano na koniec czerwca br. Koszt inwestycji wyniesie prawie 920 tys. zł.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza