Czym czesać włosy?

Z reguły nie zastanawiamy się nad tym, czym czesać włosy. W sklepach fryzjerskich czy w drogeriach sięgamy po pierwszą lepszą szczotkę i na tym się kończy nasz wybór. Jednak jak się okazuje, to czym czeszemy nasze włosy ma bardzo duże znaczenie dla ich kondycji. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze szczotki do włosów?Rodzaj włosów

Tutaj najtrudniej mają zawsze osoby, które mają mocno skręcone włosy. Takim osobom poleca się czesanie włosów przy pomocy drewnianych grzebieni o szeroko rozstawionych zębach. Takie rozwiązanie spowoduje, że włosy nie będą mocno szarpane i nie będą się łamały. Nie będziemy ich też wyrywać w czasie rozczesywania. Dodatkową zaletą drewnianych grzebieni jest to, że nie elektryzują one włosów, a także przyśpieszają suszenie.

Długość włosów
Do czesania włosów krótkich z powodzeniem można stosować szczotki płaskie o różnej długości włosa. Z kolei do włosów długich i prostych zalecane są szczotki okrągłe, które ułatwiają unoszenie nasady włosów i ich rozczesanie na całej długości. Szczotka okrągła sprawdzi się także do modelowania fryzury na krótszych włosach.

Szczotki do suszenia włosów

Jeżeli często suszysz włosy „na szczotce”, to w takiej sytuacji warto wybrać szczotkę okrągłą, której środek wykonany jest z materiału dobrze przewodzącego ciepło. Tutaj szczególnie sprawdza się ceramika, która szybko się nagrzewa i dobrze oddaje ciepło. Szczotka taka powinna mieć dużo otworów, które pozwolą ciepłemu powietrzu swobodnie przepływać przez włosy. Przy suszeniu włosów w taki sposób warto zastosować kosmetyki chroniące je przed działaniem ciepła (np. takie jakie oferuje sklepfryz.pl). Należy także chwilę odczekać, aż włosy trochę same przeschną.

Szczotki do zadań specjalnych

Jeżeli chcesz dodać swoim włosom objętości, to dobrym pomysłem będzie wybranie szczotki wykonanej z naturalnego włosia. Tego rodzaju szczotki nadają się do rozczesywania delikatnych włosów. Nie szarpią mocno włosów, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko łamania i wyrywania włosów. Są one również bardzo delikatne dla skóry głowy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza