Prawie jak w ekstraklasie! Drużyna z A-klasy obóz przygotowawczy zorganizowała na... Cyprze


Takiego zgrupowania nie powstydziłaby się chyba nawet drużyna z polskiej ekstraklasy. Piłkarze grający na co dzień w A-klasie na zimowy obóz przygotowawczy udadzą się na... Cypr. 

Drużyna LZS Wicher Przelewice (powiat pyrzycki) wybiera się na zagraniczne zgrupowanie do państwa leżącego na wschodniej części Morza Śródziemnego. Formę do piłkarskiej wiosny, piłkarze będą szlifować w Larnaca w dniach od 17 do 24 stycznia.

Jak to możliwe, że drużyna na co dzień występująca w ósmej klasie rozgrywkowej w Polsce, wybiera się na takie zagraniczne zgrupowanie? Zarząd klubu otrzymał środki z tytułu transferu swojego wychowanka Filipa Starzyńskiego. 

Występujący w roli pomocnika, Filip przed dołączeniem do Salosu Szczecin (2008 r.) grał własnie w Przelewicach. Jeszcze jako junior, w 2009 roku trafił do drużyny Ruch Chorzów. Od 2016 roku reprezentuje barwy polskiego klubu z ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin.

Ekipa z Przelewic już w grudniu 2017 roku pochwaliła się swoim fanom gdzie się wybiera w połowie stycznia. Post mogliśmy czytać na ich oficjalnej stronie na facebooku.

Wicher po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli A-klasy gr. 6 wysokie 5. miejsce mając na koncie siedem zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. Piłkarzom i działaczom życzymy aby zimowe zgrupowanie przyniosło wymierne efekty i awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza