Ferie zimowe 2018 w Mieszkowicach za nami [foto]


Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach zrealizował zajęcia w czasie ferii według ustalonego planu. Codziennie od godz.10.00 do 14.00 można było twórczo spędzić cza wolny. Z różnorodnej oferty skorzystało około 30 dzieci. Część z nich, 8 osób, przychodziło systematycznie na całe 4 godziny, postali na zajęcia, które najbardziej lubili.

Na zajęciach plastycznych prowadzonych przez Barbarę Nowicką uczestnicy malowali farbami, wykonali laurkę i tulipana z krepiny dla swoich Babć i Dziadków. Ozdabiali różnorodne przedmioty metodą decoupage wzorami ludowymi Z kolei na zajęciach z biżuterii wykonano broszki z filcu, korale i bransoletki. Każdy młody artysta wykonywał swoje prace samodzielnie, wkładając w to dużo własne inwencji. Wszystkie swoje dzieła uczestnicy zabierali do domu.


Zajęcia teatralne prowadziła Teresa Mróz. Dzieci bawiąc poznawały tajniki ruchu scenicznego, rytmiki i dykcji. Z uwagi na dużo rotacje uczestników tym razem zajęcia nie zostały zakończone przedstawieniem.

Instruktor Zbigniew Ciszek prowadził zajęcia wokalne na których cała grupa bawiła się śpiewem, wykonując znane przeboje i przygotowała występ na zakończenie ferii. Zajęcia z rytmiki to dużo zabaw muzycznych połączonych z nauką prawidłowego ruchu i postawy. Taneczne zabawy prowadziła też Danuta Panek.

"Coś dla ciała" to zajęcia kulinarne pod kierunkiem Beaty Wawruszczak, na których dzieci przygotowały kanapki, racuchy z jabłkami i bananami, 2 makaronowe zapiekanki i ciasta na bal: sernik z oreo i 3 bit .


Zakończenie każdego dnia to zajęcia w tzw. "Klubie gier towarzyskich" gdzie uczestnicy grali min. carcassonne domino, statki.

W środę 24 stycznia z gry historyczne prowadził dyrektor Muzeum (MPIAWP i DZM) Michał Dworczyk. W czwartek 25 stycznia strażacy z OSP Mieszkowice przygotowali dla dzieci ognisko na placu przy stadionie KS Mieszko. W piątek 26 stycznia odbył się bal karnawałowy dla wszystkich dzieci, grał i zabawiał uczestników Z. Ciszek. Występem, wystawą prac i słodkim poczęstunkiem zakończono tegoroczne ferie zimowe.


Dziękujemy Jackowi Grędzie i druhom Strażakom za przygotowanie ogniska. Michałowi Dworczykowi za prowadzenie gier historycznych. Zapraszamy na zajęcia artystyczne do MGOK, które odbywają się w roku szkolnym.

 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza