Nawet 15 lat więzienia za uprawę konpii, jest akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi F.


Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Jarosławowi F., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa. O odkryciu przez chojeńskich kryminalnych dużej plantacji marihuany pisaliśmy w sierpniu 2017 roku. 

Plantacja znajdowała się na poradzieckim lotnisku w Chojnie, ujawniono dwie uprawy, łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 92 krzewy. O zdarzeniu informowaliśmy w artykule Plantacja marihuany na poradzieckim lotnisku w Chojnie, zabezpieczono 92 krzewy.

Prokuratura skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi F., któremu zarzuca się, że: 

– w okresie do dnia 2 sierpnia 2017 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu gryfińskiego, wbrew przepisom ustawy działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wytworzył znaczną ilość środków odurzających w postaci co najmniej 630,37 gramów konopi innych niż włókniste zwanych potocznie marihuaną, tj. o przestępstwo z art. 53 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii,

– w okresie od 28 kwietnia 2017 r. do dnia 2 sierpnia 2017 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu gryfińskiego, wbrew przepisom ustawy uprawiał konopie inne niż włókniste zwane potocznie marihuaną, w ilości co najmniej 92 krzewów i mogła dostarczyć co najmniej 951,81 grama marihuany, tj. o przestępstwo z art. 63 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.


Z ustaleń śledztwa wynika, że sprawca na terenie powiatu gryfińskiego założył i zajmował się uprawą konopi innych niż włókniste zwanych potocznie marihuaną. W dniu 2 sierpnia 2017 r. funkcjonariusze Policji, w wyniku dokonanego przeszukania ujawnili na jej terenie 92 krzewy tej rośliny, a ponadto ustalono, że sprawca wytworzył poprzez suszenie nie mniej niż 630 gram marihuany.

Na wniosek prokuratora, wobec podejrzanego Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, które było stosowane również w dniu skierowania aktu oskarżenia. Podejrzany nie był wcześniej karany.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, między innymi z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza