Niesamowita książka napisana przez naszego redaktora niebawem trafi do sprzedaży


"Tam, gdzie zatrzymał się pociąg" - taki tytuł nosi pierwsza książka autorstwa Andrzeja Krywalewicza, pasjonata lokalnej historii i redaktora portalu chojna24.pl. Publikacja niebawem będzie miała swoją oficjalną premierę. 

- Kilka lat temu wyruszyłem w drogę w poszukiwaniu historii wiosek położonych w pobliżu średniowiecznego traktu - Drogi Lota. Wówczas napotkany rozmówca opowiedział o swoich losach. Ta pierwsza opowieść zainspirowała mnie do notowania i upamiętnienia losów ludzkich. Zdając sobie sprawę jak szybko upływa czas i odchodzą osoby pamiętające lata wojny i powojenne losy bliskich mi wiosek i miasteczek mojego regionu gromadziłem te wspomnienia. Wczoraj (tj. 5 stycznia - red.) do Bań dotarła ciężarówka pełna książek - mówi wyraźnie zadowolony autor.

Andrzej Krywalewicz jest autorem wielu ciekawych artykułów, które są zapisem wspomnień mieszkańców naszego regionu i nie tylko, dzięki niemu poznaliśmy między innymi fascynujące historie, które wydarzyły się w Chełmie Dolnym, okolicach Grzybna czy Bań. Z naszą redakcją jest związany od ponad trzech lat. 

Książka to zapis wspomnień pierwszych osadników w której oprócz świetnych historii znajdziemy unikatowe zdjęcia udostępnione przez rozmówców. 

Wszystkie teksty Andrzeja Krywalewicza można znaleźć tu [kliknij aby zobaczyć]
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza